SKK absolvente Linda Zaķe par ERASMUS+ mobilitātes iespējām

Linda Zaķe ir Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas absolvente, kas izmantoja iespēju paplašināt savas zināšanas, uzlabot praktiskās iemaņas un gūt personisko un profesionālo pieredzi absolventu prakses mobilitātē Erasmus+ programmas ietvaros. Par to, kāpēc doties šādā pieredzes apmaiņā, ko var iegūt un ar kādām grūtībām var sastapties, Linda stāsta sīkāk intervijā.

Kādā veidā Tu uzzināji par iespējām piedalīties apmaiņas braucienā?
– Kosmetoloģijas koledža sniedza pilnīgu un padziļinātu informāciju par iespēju doties apmaiņas braucienā. Tas iedvesmoja un motivēja, jo, kad dodies pirmo reizi, ir dažādi jautājumi un neskaidrības, ar kuriem man palīdzēja tikt galā atsaucīgie koledžas darbinieki.

Kāda bija Tava motivācija piedalīties apmaiņas programmā?
– Lielākā motivācija bija iespēja iegūt profesionālu pieredzi ārzemēs, kā arī izmantot iespēju padzīvot kādā citā valstī, iepazīt citu kultūru un satikt jaunus cilvēkus. Tas viss paplašina redzesloku un paver jaunas iespējas dzīvē.

Uz kurieni Tu devies Erasmus+ apmaiņas programmas ietvaros?
– Uz Grieķiju, Krētas salu, pilsēta Hersonissos – tā ir saules pielieta vieta ar sirsnīgiem un atsaucīgiem cilvēkiem, kā arī ļoti daudz tūristiem. Manā gadījumā tā bija tieši prakses apmaiņa nevis studiju apmaiņa, tāpēc sanāca sniegt pakalpojumus ne tikai vietējiem, bet dažādu valstu klientiem.

Kā Tu vērtē šādu iespēju kopumā un ko tas, Tavuprāt, dod profesionālajai izaugsmei?
– Es domāju, ka šāda iespēja ir ļoti laba, ja ir vēlme gūt pieredzi ārzemēs. Tā ir iespēja iziet mazliet no savas komforta zonas. Profesionāli tas dod reālu iespēju “iepraktizēt” rokas, pierast pie darba ar cilvēkiem ikdienā, spēt pielāgoties dažādām situācijām.

Cik ilgi Tu tur pavadīji un kādu pieredzi ieguvi?
– Praksē pavadīju 4 mēnešus. Pieredze, kuru guvu, noteikti palīdzēs man arī nākotnē, gan profesionālā ziņā, gan personiskā. Biju priecīga arī dzirdēt, ka tur ir atpazīstam CIBTAC sertifikāts, ko uz šo brīdi piedāvā arī Kosmetoloģijas koledža, kas nozīmē, ka ikvienam, kuram ir interese doties pēc studiju beigšanas strādāt ārpus Latvijas, būtu jāizsver iespēja likt CIBTAC eksāmenus.

Pastāsti par dzīves vietas apstākļiem- kur Tu dzīvoji? Vai dzīvoji viena?
Dzīvoju 3 minūšu attālumā no darba vietas, darba devēji nodrošināja dzīves vietu. Dzīvoju kopā ar savu studiju biedreni uz draudzeni Laumu.

Ar ko Tev bija visgrūtāk sadzīvot esot prom no mājām un ierastās vides?
– Man grūtības nesagādāja būt prom, jo ar ģimeni un draugiem varēja sazināties vienmēr telefoniski vai internetā. Protams, tika izlaisti dažādi kopīgie pasākumi, bet jāatzīst, ka vasara Krētā arī nebija slikts pasākums.

Kā Tu vērtē brauciena organizēšanu un informācijas nodrošinājumu?
– Brauciena organizēšanu veicām pašas, plānojot datumus, kā arī iegādājoties biļetes.
Visu prasīto informāciju koledža nodrošināja.

Ko Tu gaidīji no šīs jaunās pieredzes? Kas no tā ir piepildījies?
– Nebija konkrētu lietu, ko gaidīju. Gribēju vienkārši iegūt pieredzi savā profesionālajā darbībā. Šobrīd esmu priecīga par to, ka šāda iespēja bija.

Kādi ir tavi šī brīža plāni? Kā dalība šajā programmā ir mainījusi Tavu ikdienu šobrīd, kad esi atpakaļ Latvijā?
– Šobrīd esmu Latvijā, bet neesmu atmetusi domas par došanos uz ārzemēm.

Ko Tu varētu ieteikt un novēlēt SKK studentiem, kas grasās piedalīties mobilitātes programmās?
– Nebaidīties un izmantot šo iespēju. Mūsu sasniegumi ir atkarīgi no mūsu izvēlēm un centības!

linda_zake_skk

Leave a Reply

%d bloggers like this: