Erasmus+ Anete Kristiāna Rožkalne

Erasmuss programmas ietvaros biju praksē 2 mēnešus Norvēģijā. Strādāju vienā no labākajām Oslo klīnikām ‘’Eger Skin Clinic’’. Prakses laikā strādāju ar dažādām sejas procedūrām, izmantoju darsonvalu, vapazonu, miostimulāciju, veicu masāžas, krāsoju skropstas un uzacis, apguvu labāk skropstu pieaudzēšanu, iemācījos veikt Spray Tan, skropstu liftingu un pat zobu balināšanu. Klīnikas darba laiks ir no 9:00 rītā līdz 20:00 vakarā.Dzīves apstākļi Norvēģijā ir ļoti labi, jo dzīvoju 85 km attālumā no Oslo, bet ik dienā pārvietojos ar ātrgaitas vilcienu, tādēļ uz darbu bija jābrauc vien 35 minūtes.Darba forma visām mums bija melna- melns halātiņš un melni legingi. Izbrīnīja tas, ka visas meitenes darbā strādāja ar botām – tas piederējās pie darbs formas. Brīvajā laikā, protams, apskatīju pašu Oslo, apmeklēju Operas māju, Vīgelanna parku, Akešhūsa cietoksni, Karaļa pili, Holmenkollenes tramplīnu un Vikingu kuģu muzeju.

Vispārējās izjūtas ir ļoti pozitīvas, jo man bija ļoti jaukas darba kolēģes, ieguvu jaunas draudzenes, uzzināju norvēģu mentalitāti un tradīcijas. Šādu iespēju aizbraukt Erasmuss programmas ietvaros iesaku izmantot ik vienam, jo angļu valodas barjeras man vairs nav, varu brīvi sarunāties.

Visgrūtāk bija sadzīvot, ka visa Tava ģimene un draugi ir Latvijā, jo ļoti ilgojos. Visvairāk ilgojos pēc latviešu ēdiena. Norvēģiem nav tik plaša ēdienu kultūra kā mums.

Plāni patreiz ir pabeigt koledžu un iegūt diplomu un tad vēlos izmatot absolventa prakses iespēju, jo vēlos aizbraukt vēl kaut kur un iegūt šāda veida pieredzi. Ikdienu šis piedzīvojums ir ļoti mainījis, jo dzīvojot Norvēģijā iemācījos tik ļoti nesatraukties par ikdienas lietām. Visu ņemt vieglāk un pozitīvāk. Latvijā cilvēki ir daudzreiz stresaināki un uzvilktāki.

SKK studentiem es iesaku noteikti izmantot iespēju un braukt mācīties uz kādu citu valsti, tā ir vienreizēja iespēja, ko mūsu koledža mums var dot!

%d bloggers like this: