Ulrikas pieredzes stāsts par praksi Kanāriju salās

Iespēju doties Erasmus+ apmaiņas praksē nespēju “izmest” no galvas jau kopš otrā kursa beigšanas, kad gribēju, bet nespēju saņemties doties plašajā pasaulē viena! Nespējot sev to piedot, nospriedu, ka trešajā kursā NOTEIKTI izmantošu šo iespēju, jo tikai tā ir iespējams augt un pilnveidoties, – pārkāpjot pāri sev, savam raksturam un cīnoties ar savām bailēm, kā arī, nenoliegšu, vēlējos pierādīt savai ģimenei, ka es to spēju!

Jau kopš bērnības esmu sapņojusi dzīvot tur, kur ir silts un apkārt palmas, tādēļ nebija grūti izšķirties par valsti, kur doties praksē, jo vienīgā vieta Eiropā, kur 12 mēnešus ir silts – Kanāriju salas! Sūtīju e-pastus vairāk kā 70 dažādām viesnīcām un no visām bija klusums, kad jau biju “atmetusi” cerību par došanos praksē, rokoties pa vecajiem e-pastiem uzgāju, ka pirms 3 mēnešiem man ir atbildējusi organizācija S-W-E-P, kas dažādās pasaules valstīs organizē prakses iespējas!

Kopš tā brīža viss notika zibenīgi – atbildes e-pasts organizācijai, zvans Marikai un pēc divām dienām jau Skype intervija ar pārstāvjiem Tenerifē un parakstīti dokumenti, un “Hola, Tenerife”!

                                 

DARBA FORMAS BIJA MELNĀ KRĀSĀ

Praksē devos ar kursabiedreni, kas noteikti bija vislielākais pluss jebkurā situācijā. Praksē mēs pavadījām 3,5 mēnešus un mums organizācija biju visu nolikusi kā uz paplātes, bija tikai jāierodas, jo dzīvošana un ēdināšana bija nodrošināta, kā arī, papildus stipendijai viņi mums piešķīra ikmēneša kabatas naudu, vai nav feini? Izklausās kā pasakā, bet tieši tā arī bija – kā pasakā no kuras nespējam izkāpt vēl šodien…

Strādājām trešajā labākajā SPA Tenerifē (SPA Vitanova), kurš lokalizējas 5* viesnīcā Gran Tacande. Prakses laikā veicu:

  • dažādas sejas procedūras, izmantojot SOTHYS kosmētiku
  • dažādas ķermeņa masāžas (relax, karsto akmeņu, modelējošo, grūtnieču, bērnu, pāru masāžas, utt.)
  • dažādas ķermeņa procedūras un ietīšanas

SPA strādā katru dienu no 9.00-21.00, arī brīvdienās un svētku dienās. Mūsu darba laiks bija no 11.30-19.30, piecas dienas nedēļā. Ļoti patīkams žests no mūsu darba devēju puses bija tas, ka mūsu prakses laikā, reizi nedēļā mums bija spāņu valodas privātstundas, kas tiešām ĻOTI noderēja!

AR MŪSU KOLĒĢI DAYMI NO KUBAS

Dzīvojām 15 minūšu gājiena attālumā no darbavietas, tās pašas ķēdes, “Dreamplace” (kompānijai 3 viesnīcas Tenerifē), hotelī “Villa Tagoro”, visa mūsu ikdiena pagāja pašā tūristu centrā, Dievidu daļā – Costa Adeje!

AR MŪSU PRIEKŠNIECI MONICA

Pēc atgriešanās Latvijā esmu sapratusi, ka varu pateikties liktenim, ka pirms 3 gadiem izvēlējos studēt tieši kosmetoloģiju un tieši SKK, jo šī profesija un šī skola mani aizveda tur, kur iespējams nekad dzīvē es nebūtu nokļuvusi! Es pārkāpu pāri sev un saviem principiem, izkāpu ārā no savas komforta zonas un sapratu, kas dzīvē ir svarīgs un kas ne tik! Iesaku šo iespēju izmantot IKKATRAM! Lieliski atceros sevi novembrī un iztēlojos, kādas ir to meiteņu sajūtas, kuras domā ‘’braukt vai nebraukt..’’, bet EJIET, DARIET un BRAUCIET! Pēc tam jūs, tāpat kā es tagad, ar smaidu sejā, sēdēsiet pie datora un gremdēsieties atmiņās, un domāsiet “cik muļķīgi, ka es baidījos”.. ja es spētu jums iedot savas sajūtas TAGAD un izjūtas PIRMS, es to noteikti izdarītu, bet šobrīd jums atliek tikai noticēt man!

Es esmu ieguvēja par visiem 100%, gan kā topošais speciālists, jo esmu daudz ko aizguvusi no saviem spāņu, itāļu, poļu un kubiešu kolēģiem, gan kā cilvēks – jauni kontakti, draugi un kā nekā apgūta jauna valoda un kultūra..

Mana pieredze Tenerifē bija tieši tik veiksmīga, ka mēnesi pēc atgriešanās nespēju, joprojām, izkāpt no koferiem un esmu gatava tos pakot atkal un doties atpakaļ! Tagad, primārais, ir pēc mēneša absolvēt koledžu un atgriezties tur, kur sapņoju bērnībā – kur ir silts un apkārt palmas.. – TENERIFE! Paļaujieties liktenim un klausiet savai sirdij, atcerieties, ka laiks tikai aiziet un to, ko jums dod šodien, rīt jau var būt par vēlu!    

MASCAS AIZA

VISLIELĀKAIS PRIEKS PAR SAŅEMTO SERTIFIKĀTU, KAS NETIKA PIEŠĶIRTS VISIEM PRAKTIKANTIEM – TIKAI LABĀKAJIEM!

MANS VEIKSMES STĀSTS PĀRIS BILDĒS

%d bloggers like this: