SKK lektore Zane Paidere pasniedz vieslekcijas SMK koledžā Viļņā

Šogad noslēdzām sadarbības līgumu SMK koledžu Lietuvā un septembra beigās pie mums viesojās lektore no SMK koledžas. Savukārt oktobra vidū apmaiņas vizītē uz Lietuvu devās arī mūsu lektore Zane Paidere.

“Erasmus+ personāla mobilitātes ietvaros apmeklēju Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kurā atrodas viena no trim SMK koledžām. Viesošanās ietvaros bija iespēja iepazīties ar kaimiņu valsts mācību procesu skaistumkopšanas profesionāļu sagatavošanā.

 

SMK koledžas filiāles atrodas arī Klaipēdā un Kauņā, koledžā tiek sagatavoti speciālisti vairākās jomās, tostarp kopā 20 programmās, ne tikai skaistumkopšanā, bet arī loģistikā, biznesā, apkalpošnās jomā uc. Kopā visās trijās koledžās mācās ap 2400 studentiem. Mācoties koledžā par skaistumkopšmas jomas speciālistu studiju programas ilgums ir 2 gadi. Mācību procesā līdzīgi kā SKK, tiek apgūti teorētiskie priekšmeti (medicīna, bioloģija, ģenētika, angļu valoda utt) un praktiskie priekšmeti (manikīrs, dekoratīvā kosmētika, sejas un ķermeņa procedūras). Pirmajā mācību gadā studenti apgūst teoriju un otrajā gadā sāk mācīties praktiskās iemaņas. Mācību telpas ir lielas un plašas – atvērtā tipa plānojumā, kurs vismaz viena no sienām ir veidota no stikla, lai administrācija un citi interesenti, kuri viesojas koledžā varētu redzēt, kas notiek auditorijās. Kuras no lekcijām ir apmeklētas, ko dotajā brīdī māca konkrētais pasniedzējs. Auditorijas ir dažāda lieluma, tās spēj uzņemt studentus sākot no 10 beidzot līdz 100. Atbilstoši lekciju kursa apmeklējumam un studentu skaitam grupā. Praktiskās telpas kopā koledžā ir pieci – 4 praktisko procedūru kabineti un 1 adaptīvais manikīram vai sejas dekoratīvās kosmētikas lekcijām. Praktiskajās lekcijās tiek izmantota Sothys profesionālā kosmētika.

Viesojoties SMK lasiju lekciju par Klienta apkalpošnas kultūru “Klienta piedzīvojums kosmētiskajā kabinetā”. Lekcijas notika angļu valodā 1. Daļa teorija – 2. Daļa praktisks demonstējums. Lekcijas mērķis bija likt topošajiem speciālistiem aizdomāties kā absolvējot koledžu viņi spēs piesaistīt sev klientus, kā izcelt savu piedāvājumu lielajos konkurences apstākļos, kā uzlabot savu kvalitāti, piedāvājumu un apkalpošanas kultūru. Kā no viena klienta iegūt vairāk, piedāvājot viņam vairākus pakalpojumus, pierakstot uz nākamo procedūru un tirgojot kosmētiku uzreiz kabinetā, nevis ļaujot, lai klients ādas kopšanas produktus iegādājās lielveikalā. Lai klients, atnākot uz procedūru kabinetā piedzīvo patīkamu atmosfēru, profesionālu pakalpojumu un izcilu attieksmi, izjūtot patiesas rūpes no sava meistara, lai rastos vēlme atgriezties šeit vēl un vēl.

Viesojoties gūtās atziņas ir sekojošas. Līdzīgi kā mūsu valstī skaistumkopšanas jomā ir ļoti pieprasīta un aktuāla, jo studentu skaits šajā jomā ar katru gadu pieaug, kā arī 99% studējošo ir daiļā dzimuma pārstāves. Viļņas koledžā patlaban otrajā kursa studē 2 stiprā dzimuma pārstāvji. Kā arī viesojoties  ļoti uzrunāja šīs atvērtā tipa auditorijas, ar stikla sienām, lai ikvienam, kuram ir interese, varētu sekot lidzi mācību procesam, lektora darbam un studenta ieinteresētībai”, tā par savu viziti Viļņā raksta Zane Paidere.

%d