Erasmus+ Starptautiskā nedēļa Valensijā

Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas projektu koordinatore Elizabete Lībiete un metodiķe Ludmila Romanovska decembrī apmeklēja starptautisko administratīvo darbinieku apmācību nedēļu partneraugstskolā Valensijas Politehniskajā universitātē. Galvenie brauciena mērķi bija stiprināt profesionālās kompetences, mācīties no labās prakses un paplašināt kontaktu loku.
Stāsta Elizabete: “Spāņi mūs uzņēma ļoti sirsnīgi. Pirmā diena tika iesākta ar uzrunu, lai ne par ko nesatraucamies un izbaudām nedēļu. Pēc pirmās dienas oficiālās programmas mūs lutināja arī ar tradicionālo spāņu ēdienu paelju un cienāja ar sangriju.

Programmas ietvaros apguvu spāņu valodu. Nedaudz šo valodu biju mācījusies jau iepriekš, taču nekad nebiju mēģinājusi to pielietot. Priecājos, ka, pateicoties Erasmus+ un SKK man šāda iespēja beidzot bija. Pēc šīm intensīvajām apmācībām spēju patstāvīgi komunicēt veikalā, restorānā. Temati, par kuriem tika rosinātas diskusijas bija saistīti ar tehnoloģiju pielietojumu, stresa līmeni darbā, studentu uzņemšanas procesu un augstskolu finansēm. Visi dalībnieki, ar kuriem iepazinos, bija no lielām valsts augstskolām, tāpēc daudzi procesi ievērojami atšķiras, taču ļoti interesanti ir identificēt arī kopīgus izaicinājumus.
Pati universitāte ir ļoti liela. Teritorijā nebija iespējams orientēties bez kartes. Kafetērijas vien tur ir veselas astoņas, ieskaitot restorānu un bāru. Gluži kā vesela pilsētiņa.”

 

%d