Iniciatīvai “Erasmus+ Going Digital” pievienojas arī Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža

Ar jauniem sadarbības līgumiem, kontaktiem un idejām, kā arī ar lielisku pieredzi Horvātijā no starptautiskās nedēļas “Erasmus+ going digital” atgriezušās koledžas valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte un projektu menedžere Laura Everte.

Starptautiskā nedēļa Splitas Universitātē (University of Split) pulcēja ap 30 dalībniekiem no dažādām Eiropas un Āzijas universitātēm. No 1.-5.aprīlim Splitā norisinājās ne tikai kultūras aktivitātes, ekskursijas dalībniekiem, bet arī lekcijas un praktikumi Going Digital tēmas ietvaros. Jāatzīmē, ka speciāli no Briseles bija atbraukusi lektore, starp citu – latviete, kura apmācīja starptautiskās nedēļas dalībniekus apgūt jaunas digitālās platformas Erasmus+ mobilitāšu ietvaros. Ar savu Erasmus + Going Digital pieredzi dalījās nacionālās aģentūras no Rumānijas un Horvātijas.

Par saviem iespaidiem Horvātijā dalās valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte: “Horvātijā neesmu pirmo reizi, bet Splitā gan. Ieraugot mazās un šaurās labirintu ieliņas Splitas vecpilsētā, uzreiz nāk prātā senā kulta komēdija “Briljantu roka”, kur filmas varonis apmaldījās Dubrovniki vecpilsētā, līdzīgās ieliņās. Tāda sajūta, ka katrs ielu bruģakmenis nopulēts līdz perfektumam un droši var staigāt ar zeķēm:).

Priecājos, ka bez lekcijām un praktikumiem Universitātes telpās, Splitas Universitāte bija padomājusi arī par kultūras aktivitātēm, iepazīstinot ne tikai ar Splitas vēsturi, organizējot ekskursijas pa vecpilsētu, bet arī aizvedot mūs uz Brač salu. Stundu garās horvātu valodas mācības bija ļoti vērtīgas un interesantas, lai apgūtu pašus valodas pamatus.

Erasmus+ personāla mobilitātes braucieni ir ļoti vērtīgi nākotnes sadarbības līgumu un dažādu projektu īstenošanai. Kā vēsta sens teiciens: “Labāk vienreiz tikties, nevis sūtīt 100 vēstules”. Šādos apstākļos viss notiek ātri un efektīgi. Nodibinājām kontaktus ar jaunām universitātēm Portugālē, Francijā, Spānijā, Serbijā un Rumānijā.

Lai Spiltu parādītu jums daudzveidīgāku un pašām būtu interesanti, vienojāmies ar kolēģi, ka katra bildēsim caur “rozā brillēm” un “zilām brillēm”.

Te nu ir zilā galerija.

Ar saviem iespaidiem dalās Laura: “No 1. Līdz 5. aprīlim bija iespēja Erasmus + programmas ietvaros būt Horvātijas burvīgā pilsētā Splitā un apmeklēt Splitas Universitātes organizēto Starptautisko nedēļu. Šī nedēļa pulcēja kopā gandrīz 30 dalībniekus no visas Eiropas un divas pārstāves no Indonēzijas. Lieliskas tikšanās, interesanti, draudzīgi cilvēki, jauna pieredze un zināšanas. Bija iespēja iepazīt Splitas pilsētu, kā arī doties ekskursijā uz Brač salu. Interesanti bija gūt ieskatu Horvātu valodā, organizētajā nelielā apmācībā, kur apguvām dažus pamatvārdus. Šo zemi raksturo viens vārds -miers. Droši vien tāpēc, ka nav vēl sākusies tūrisma sezona. Bet mani pārsteidza Splita ar klusajām ielām, maz auto, nekādas drūzmas, nekādi sastrēgumi, viss kluss un mierīgs, līdz ar to tas deva tādu labas atpūtas sajūtu. Šādi starptautiski pasākumi dod milzīgu pieredzi, liek paskatīties no malas, kā mēs strādājam, liek salīdzināt un rada iedvesmu un sapratni, kā darboties vēl kvalitatīvāk.”

Rozā fotogalerija

Nedaudz citāda pilsēta

Un te galerija no ekskursijām un mācībām

%d bloggers like this: