No prakses Kempinski viesnīcā Austrijā atgriezusies Linda Butāne

Pretēji lielākajai daļai praktikantu, kuras Erasmus+ mobilitātes ietvaros dodas uz siltākām zemēm, Linda devās uz sniegoto Austriju, kur pavadīja četrus mēnešus praksē. Ar savu pieredzi palūdzām Lindu padalīties.

Jau 1. kursā zināju, ka noteikti vēlos izmantot Erasmus+ iespējas iziet studiju praksi ārzemēs. Mērķtiecīgi izrādot interesi, nonācu viesnīcā Kempinski Hotel Das Tirol, Austrijā. Šī ir viena no luksusa brenda “Kempinski” 5* viesnīcām, kas atrodas kūrorta pilsētā Kitzbīelē. Praksē es pavadīju 4 mēnešus. Ziema ir vis noslogotākais periods gadā un darba bija patiešām daudz. Neskatoties uz fiziskām grūtībām, pieredze ir neatsverams bonuss nākotnei un personīgajai izaugsmei. Nebaidījos doties viena, jo tas motivē iepazīt cilvēkus, atšķirīgas kultūras un iegūt jaunus draugus, kas manā Erasmus pieredzē ir viens no svarīgākajiem aspektiem. SPA departamentā kolēģi bija no Itālijas, Slovēnijas, Vācijas un Ungārijas, kā arī paguvu sadraudzēties ar cilvēkiem ārpus darba no vēl dažādām valsītim.

Uzņēmums nodrošināja darbiniekus ar bezmaksas brokastīm, pusdienām un vakariņām viesnīcā, kā arī dzīvošanas apartamentus par nelielu samaksu mēnesī. Katram darbiniekam bija sava privātā istaba ar vannas istabu un ledusskapi, savukārt virtuve bija kopējai lietošanai.  Apartamenti bija ļoti labā stāvoklī un vien 7 minūšu gājiena attālumā no viesnīcas.

Prakses pirmajās dienās notika apmācības ar SPA konsultāciju firmu “Resense”, kā arī ar Šveices kosmētikas zīmolu “Valmont”. Praktizēju visas spa menu piedāvātās masāžas, ķermeņa procedūras, kā arī daudz veicu sejas ādas kopjošās procedūras, konsultēju viesus par ieteicamajiem kosmētikas produktiem lietošanai mājās, ikdienas ādas kopšanu un piemērotajām procedūrām. Ļoti daudz viesu bija no Vācijas un Austrijas, taču gandrīz visi runāja arī angļu valodā, bija ļoti saprotoši un draudzīgi. Tāpat šī vieta ir iecienīta arī tūristiem no Krievijas un Ukrainas, kas deva iespēju praktizēt koledžā apgūto profesionālo krievu valodu un gūt atzinību no kolēģiem, kas arī labprāt vēlējās iemācīties populārākos sarunvalodas vārdus ne tikai krievu, bet arī latviešu valodā.

Dzīve Austrijā šo 4 mēnešu laikā likās patīkama, vienkārša, droša un viennozīmīgi ļoti skaista. Brīvajā laikā vislabprātāk devos pastaigās sniegotajos kalnos un apskatot tuvākās pilsētas. Šobrīd arī plānoju atgriezties vasarā, lai apciemotu iepazītos draugus un izbaudītu dabas skaistumu siltajos mēnešos. 

Iesaku ikvienam izmantot koledžas un Erasmus+ piedāvātās iespējas. Noteikti nebaidīties, jo šī pieredze ir kas vairāk par profesijas praktizēšanu uzņēmumā. Katra pavadītā diena citā valstī ir daļa no pieredzes un dodoties mājās sniedz gandarījumu par paveikto, piedzīvoto un pārdzīvoto!”

%d