No prakses Dērbijas Universitātes Devonshire SPA atgriezušās Elīna un Margarita

Jau kad iestājos koledžā un uzzināju, ka mums ir iespēja pēc pirmā kursa doties Erasmus mobilitātē zināju, ka šo iespēju noteikti izmantošu… Otrā kursa beigās nolēmu, ka nu ir īstais brīdis doties pirmajā praksē ,un par labu lēmu Dērbijas Universitātei Anglijas vidienē nelielā pilsētā Buxton.

Es ierados 18.martā ar mērķi 2 mēnešu laikā uzlabot angļu valodas zināšanas, iemācīties jaunas masāžas un to tehnikas kā arī maksimāli izbaudīt laiku prom no mājām. Pirmās nedēļas bija grūtas, nespēju pierast pie 2h laika strapības un fakts, ka nu 2 mēnešu visur būs jāiet kājām, man arī nepalīdzēja, taču jau pirmajās dienās iepazītie kolēģi/nu jau draugi- palīdzēja it visā un ar trešo nedēļu jutos kā “savējais”.

Sākumā lielākā daļa laika tika veltīta mācībām-mārketings, SPA darbība un menedžments, procedūras, SPA host pienākumi, SPA terapeita pienākumi utt.

Taču laikam ejot man tika uzticēti arvien vairāk un vairāk pienākumi. Strādāju Devonshire SPA no 10-18 gandrīz katru dienu. Iesākumā biju kā SPA host, kas pieņem klientus, aizved viņus līdz ģērbtuvēm, tālāk izved nelielā SPA tūrē,  rūpējas par tīrību un kārtību visās SPA telpās utt. Vēlāk jau tam klāt pievienojās SPA terapeita loma – veicu tādas procedūras kā- pilna ķermeņa masāža, 30min muguras masāža, 30min sejas procedūra, 1h sejas procedūra, sēdus muguras masāža, roku masāža, grūtnieču masāža, himalaju sāls ķermeņa procedūra.

Piedalījos arī vairākos pasākumos kā Enchancing the future un Embracing Wellness, kuros darbojos SPA stendā un apmeklētājiem piedāvāju muguras, roku un galvas masāžu.

Darbs SPA bija interesants, bet nogurdinošs ,taču brīvajos brīžos atradu spēku, lai apskatītu pilsētu. Izstaigāju parkus, ieliņas un veikalus-Buxtona ir jauka vieta, cilvēki ļoti atsaucīgi un draudzīgi. Nenoliegšu, ka ilgojos pēc mājām-draugiem un ģimenes, bet doties Erasmus mobilitātē bija kaut kas vienreizējs un neaizmirstams. Sākumā minēju, ka ierados, jo vēlējos uzlabot valodu, iemācīties jaunas masāžas un tās tehnikas kā arī maksimāli izbaudīt laiku prom no mājām, taču 18.maijā atgriežoties mīļajā Latvijā sapratu, ka netikai esmu piepildījusi savas ieceres, bet arī ieguvusi jaunus draugus un tikusi pie pieredzes un piedzīvojumiem, ko atcerēties visu mūžu.

Iesaku visiem studentiem doties Erasmus praksē-nenožēlosiet!“, tā par savu pieredzi raksta Elīna.

___________________________________________________________________________

Turpina Margarita: “Par Erasmus programmu biju dzirdējusi jau sen – no vidusskolas laikiem. Iestājoties koledžā, biju domājusi, ja arī braukšu Erasmus programmā, tad noteikti uz kādu valsti, kur klimats un dabas skati atšķiras no Latvijas. Bet tā nu sanāca, ka otrajā kursā es ar kursa biedreni tomēr aizbraucām uz kādu no Latvijas mazpilsētām diezgan līdzīgu pilsētu, tikai  tā bija Apvienotajā Karalistē – uz pilsētu Bukstonu (Buxton).

Šī vieta atšķīrās ar to, ka šeit mēs mācījāmies un strādājām Derbijas univeristātē (Derby University), SPA un labsajūtas/veselības (SPA and Wellness) kursā, nevis kādā kūrorta viesnīcā. Šī universitāte apmāca ļoti spējīgus un labus SPA speciālistus. Par šo universitāti jau biju dzirdējusi, kad vidusskolas laikā interesējos par studijām ārzemēs, jo zināju, ka gribēšu nodarboties ar labsajūtas vai skaistumkopšanas nozari, un izvēlējos studēt mūsu koledžā. Un tā nu dzīvē sakrita, ka tika dota iespēja aizbraukt, iepazīties un pastrādāt praksē arī uz šo universitāti.

Mēs Derbijas univeristātē (Derby University) jutāmies kā studentes, jo bija teorijas stundas, ko mums vadīja universitātes lektori un arī kā praktikantes, jo darbojāmies arī pašā SPA.

Ātri vien arī šeit mums uzradās daudz draugu, jo cilvēki šeit ir ļoti atsaucīgi un draudzīgi. Es joprojām atceros pirmo dienu, kā mūs šeit sagaidīja, mums ar kursa biedreni pirmajā dienā piedāvāja bez maksas izmantot SPA pēc kā sekoja ķermeņa un sejas procedūra, kas mums abām ļoti patika.

Tomēr teorijas daļa man bija ļoti nogurdinoša, jo visu laiku nācās tulkot un iegaumēt daudz jaunu vārdu. Arī par savu runas prasmi sākumā nebiju pārliecināta, bet kā jau saka, viss labais nāk caur grūtībām, un uz beigām tik tiešām runāju jau drošāk un pārliecinātāk. 

Prakse arī nebija viegla, nebija laika slinkot un laiskoties, jo mēs varējām būt vienā dienā gan terapeites, kas taisa klientiem masāžas un sejas procedūras, gan SPA speciālistēm, kas nozīmēja, ka mēs atbildējām par kārtību SPA; taisījām regulārus baseina testus, lai pārbaudītu vai hlors, temperatūra un citi rādītāji ir kārtībā; papildinājām ūdens un uzkodu traukus; sekojām, lai grīdas SPA zonā ir sausas, ja tās nebija tad izslaucījām; vedām klientus SPA tūrē, lai iepazīstinātu ar telpām un iekārtām; iztukšojām miskastes, locījām dvieļus, sakārtojām ģērbtuves, piedāvājām tēju vai kafiju un pēc tam novācām un gājām mazgāt traukus pēc viesiem, lai gan daudzas studentes prasījušas, lai priekšniecība nopērk vismaz vienu trauku mazgājamo mašīnu – darba atvieglošanai. Tad retu reizi, ļoti noslogotā dienā, esam stāvējušas arī administratora vietā, bija ļoti daudz un dažādu pienākumu, ka visus pat negribas pārskaitīt. 

Dienas man šeit pagāja ātrā tempā, jo visu laiku bija ar ko nodarboties. Nekad nenožēlošu, ka esmu piedalījusies Erasmus programmā, bet, esot šeit, esmu sapratusi, ka daudz ko esmu pārvarējusi un ka šis tiešām ir liels izaicinājums arī sev, jo tu dodies no savas mājīgās ligzdas uz pavisam svešu, sev vēl neizpētītu zemi.

%d bloggers like this: