Astoņi mēneši un Dērbijas Universitātes bakalaura diploms kabatā

Ar Dērbijas Universitāti Lielbritānijā sadarbojamies jau pāris gadus un prieku dalamies ar mūsu absolventes Silvijas pieredzi, iegūstot bakalaura grādu nepilna gada laikā. Silvija ir pirmā, kura izmantoja šo iespēju un nu viņa ir atgriezusies Latvijā.

“Par iespēju doties studēt uz Anglijas universitāti “ University of Derby” es uzzināju 2018. gada maijā, kad Marika Ģederte tikko bija atgriezusies no turienes un SKK absolventēm prezentēja šo jauno iespēju. Lēmumu par došanos un visu formalitāšu kārtošanu es pieņēmu tikai jūlijā, tādēļ IELTS eksāmenu nācās kārtot Lietuvā, jo Latvijā grupas komplektē retāk nekā kaimiņvalstī. Pēc tam sekoja vairāku formalitāšu kārtošana ar dokumentāciju, lai oficiāli varētu iestāties Dērbijas universitātē, jāpiebilst ka Anglijā notiek viss diezgan lēni un instances savā starpā sadarbojas kūtri, tādēļ visus dokumentus man izdevās vien oficiāli sakārtot decembra sākumā, kas jāatzīst prasīja ne mazums nervus! Par cik biju pirmā, kas izvēlējās izmantot šo iespēju nepilna gada laika iegūt bakalaura grādu starptautiskajā spa vadībā, dažbrīd nācās saskarties ar pāris mācību instanču radikālām atšķirībām, kas prasīja papildus materiālu izpēti no manas puses. Visā kopumā uzskatu, ka šī bija laba un vērtīga pieredze priekš manis pašas kā personībai, kā arī priekš rakstura norūdīšanas, jo šajā laika posmā pabaudījumu un izaicinājumu bija gana daudz. Protams, nenoliedzami, esmu ieguvusi arī akadēmisku apbalvojuma BSc Hons bakalaura grāda formātā.

Ja man jautā, vai es ieteiktu izmantot šo izdevību un  nepilna gada laikā iegūt bakalaura grādu? Es atbildētu, ka katram pašam tas ir jāizvērtē individuāli, bet. ja laiks un finanses to atļauj, tad ir vērts izsvērt visus + un – , tieši tā es izlēmu noriskēt un braukt. Atskatoties uz paveikto, jūtos ļoti gandarīta un priecīga, ka nolēmu izmēģināt savus akadēmiskos spēkus šajā universitāte un programmā.”

%d bloggers like this: