Ar jauniem sadarbības kontaktiem un iespaidiem no Balıkesir Universitātes Turcijā atgriezies koledžas personāls

Balikesir Universitāte Turcijā ir mūsu jaunais sadarbības partneris, šogad ar viņiem noslēdzām sadarbības līgumu.

Balıkesir universitātes saknes aizsākušās Karesi skolotāju apmācības skolā, kas tika dibināta 1910. gadā. Oficiāli Balikisir Universitāte savu patreizējo nosaukumu ir ieguvusi 1992. gadā, tai ir 9 fakultātes, 5 iestādes, 6 koledžas un 16 profesionālās koledžas, 12 pētniecības centri, 1 pētniecības laboratorija, 4 katedras, 858 pasniedzēji un 34315 studenti. Vairāk par universitāti šeit. Balikesir pilsēta atrodas starp Bursu un Izmiru Turcijas ziemeļrietumos.

Personāla mobilitātes ietvaros uz Staff Week devās mūsu koledžas sekretāre Baiba kopā ar lektori Zani Paideri. Baiba dalījās ar savu pieredzi un fotomirkļiem Turcijā.

Par savu pieredzi Turcijā raksta Baiba: “Starptautiskā kosmetoloģijas koledža Erasmus + projekta ietvaros, man piedavāja doties personāla pilnveides mobilitātē uz skaisto Turciju, nekavējoties teicu “JĀ”, jo tā ir vienreizēja iespēja gan pilnveidot savas valodas prasmes, veicināt koledžas atpazīstamību un, protams, iepazīt Turcijas kultūru, cilvēkus un vēsturi.

Universitāte atrodas 8 stundu braucienā no Turcijas galvaspilsētas Stambulas, bet mūsu pulcēšanās un aktivitāšu vieta atradās Edremitā, mazā Turcijas pilsētiņā, Egejas jūras krastā.

Balikesir Universitāte pulcējās vairāk kā 15 augstskolu pārstāvji no tādām valstīm kā: Slovākija, Slovēnija, Čehija, Igaunija, Bulgārija, Rumānija kā arī tika pārstāvētas tādas valstis kā Malaizija un Gvinejas republika. Divu dienu garumā mēs iepazināmies ar Erasmus” dalībniekiem, klausoties prezentācijas par viņu pārstāvētajām Universitātēm un valstīm.

Viena no skolām, kas pievērsma mūsu uzmanību bija Ungārijas-Unıversıty of Pecs Medıcal School, kurā viens no galvenajiem studiju virzieniem ir medicīna. Skolai pieder vairākas slimnīcas, kas nodrošina saviem studentiem iespēju iegūtās zināšanas pielietot dzīvē. Universitāte aktīvi piedalās apmaiņas programmās, kas sniedz iespēju studentiem gan pasniedzējiem gūt zināšanas Pecs Universitātē.

Noteikti iedvesmojoš ir Ziemeļmaķedonijas South East European Unıversıty pieredzes stāsts, kad privātā mācību iestāde īsā laikā spēj panākt 10X studentu pieaugumu un skolai piesaistīti pasniedzējus, kas brīvi pārvalda 3 svešvalodas.

Domājot par SKK attīstības plāniem, noteikti par labu piemēru kalpo Tartu Universitāte(Igaunija). Universitāte piedāvā apgūt e-kursus (vairāk kā 116), ir izveidotas e- studijas, kas katru gadu kļūst arvien pieprasītākās.

Protams, šeit iepazītās skolas var lepoties ar lielu studentu skaitu, bet kā mēs uzsvērām, mēs varbūt esam mazi, bet darām lielas lietas.

3.dienā mēs iepazinām Turcijas kultūru, ēdienus, mācījāmies turku valodu un baudījām turku ēdienus.

Personīgi man tas bija jauns piedzīvojums, kas ļāvā saprast, kas būtu nepieciešams,lai veiksmīgāk pārstāvētu koledžu uz starptautiskās skatuves un kā labāk prezentēt savu augstskolu un valsti. Kā arī deva motivāciju turpināt attīstīt savu valodas prasmi.

Mobilitātes laikā mēs informējām visus Erasmus dalībniekus par mūsu koledžas starptautisko nedēļu un dažas no valstīm, piemēram, Čehijas Universitāte, izteica vēlmi pievienoties.

Diskusiju laikā iezīmējās fakts, ka augstskolām ir būtiski jāstrādā pie administrācijas, akadēmiskā personāla un studentu valodas zināšānām, lai spētu veiksmīgi augt un attīstīties.

Visiem rekomendēju piedalīties Erasmus +programmā, tā sniedz vienreizēju iespēju iepazīt cilvēkus no dažādām pasaules valstīm, redzēt skaistus skatus,izgaršot gardus ēdienus un iepazīt vietējos iedzīvotājus, kas pārsteidza ar savu labsirdību un izpalīdzību. Noteikti Erasmus+ ļauj apzināties gan savas, gan organizācijas stiprās puses un tiekties uz izcilību.”

 Savukārt, mūsu koledžas lektore Zane raksta” “Projekta Erasmus + ietvaros apmeklēju Turcijas valsti, kur salīdzinoši nelielā pilsētiņā jūras krastā atrodas pilsēta Edremit ar Balikesir Universitātei piederošu tūrisma fakultātei piederošu viesnīcu. 

Balikesir universitāte reizi gadā rīko International Staff Week projektu, šinī gadā kopā piedalījās 15 valstis: Turcija University of Balikesir, Slovēnija TSC Maribor, Čehu republika Mendel University  Brno, Itālija University of  Milan, Rumānija West University of Timisora, Polija West Pomeranian university of Technology, Slovākija Unıversıty of Economıcs ın Bratıslava un Unıversıty of Ljubljana. Faculty of Arts, Ukraina Lutsk natıonal technıcal unıversıty un Natıonal Technıcal Unıversıty of Ukraıne Igor Sıkorsky Kyıv Polytechnıc Instıtute, Ungārija Unıversıty of Pecs Medıcal School, Maķedonija South East European Unıversıty, Igaunija University of Tartu, Malaizija Unıversıtı Putra Malaysıa, Būlgārija Unıversıty of Velıko Tarnovo, Guanas republika Unıversıty of French Guiana un Latvija Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža.

Starptautiskās nedēļas ietvaros bija iespēja iepazīties ar visām 15 valstu pārstāvētajām universitātēm ar salīdzinoši lielu pieredzi un studentu skaitu. Viena no iespaidīgākām dalības universitātēm likās Ungārijas Unıversıty of Pecs Medıcal School, kurai viena no vadošajām izglītības programām ir medicīna, lai studentiem būtu iespēja veiksmīgi praktizēt un realizēt rezidentūras, universitātei pieder 10 slimnīcas kurās studenti kopā ar pieredzējušiem ārstiem viņu uzraudzībā praktizē. Šai universitātei ir izveidoti 33 klīniskie departamenti, 25 zinātnes departamenti – universitāte sadarbojas ar 30 valstīm  studentu apmaiņas programām ir izveidoti vairāki lekciju kursi angļu valodā veiksmīgākai studentu programas apmaiņai. 

Ļoti patīkami pārsteidza Igauņu University of Tartu, kas ļoti veiksmīdi darbojas e-vidē, līdzīgi kā SKK igauņi strādā ar Mahara, Sisu@UT, LimeSurvey, Moodle un Panopto programmām, turklāt ir izveidojuši mūžiglītības programu e-mācības. Universitātē ir izveidoti un sertificēti ar E-learning quality mark vairāki lekciju kursi igauņu un angļu valodās, ko var apgūt neklātienes programmās. Kopumā ir izveidoti 106 e-kursi. 

Pati Turcijas Balikesir universitāte Erasmus + programmā sadarbojas ar 25 valstīm 123 mācību iestādēm studentu apmaiņā. Universitāte darbojas Foreign Students Program, kas nodrošina ārvaltu studentiem bezmaksas izglītību, Erasmus + Exchange Programme (KA103), Erasmus + Projects, Mevlana Exchange programme Turcijas izveidota programa bezmaksas mācībām semestra ietvaros, Farabi Exchange Programme apmaiņas programa starp turku universitātēm.  Balikesir universitāte ir valsts universitāte, kas dibināta 1922 gadā. Universitātē ir izveidotoi 4 institūti, skolas un koledžas. Kopā universitātē mācās 36 000 studentu 11 dažādās fakultātēs. Populārākās fakultātes Turcijā ir arhitektūra, medicīna, ekanomika, veterinārija un sociālās zinātnes. Mācības universitātē ilgst no 2-6 gadiem, atkarībā no izvēlētās fakultātes. Medicīnas fakultāte, līdzīgi kā Ungāŗijas universitātei, ir apvienota ar slimnīcu un no šī gada Balikesir universitāte lepojas, ka savā hospitālī/slimnīcā arī var sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Aktīvai mācību programai, lai sasniegtu labākus rezultātus, tika izveidotas nu jau kopunā 21 labarotorijas un izmeklējuma centri kvalitatīvākai medicīnas programmas realizēšanai. Ērtākai studentu noklūšanai univiersitātē ir izveidota arī sava autobusu satiksme. Par cik universitātē ir salīdzinoši liels studentu skaits, ir izveidoti kopumā 94 studentu klubi, kas aktīvi iesaistās un darbojas dažādās valsts sociālajās programās. Universitāte aktīvi arī darbojas sporta sfērā, veiksmīgākai studentu sporta programas realizēšani ir savas sporta halles un baseini. Turisma fakultātei ir izveidota viesnīca, kurā studenti var realizēt prakses programas un darboties tūristu apkalpošanas sfērā. Šajā viesnīcā tika arī organizēta International Staff Week nedēļa, kurā arī viesmīlīgi tika izmitināti visi Erasmus programmas dalībnieki. Viesnīcā īzveidotajā plašajā konferenču telpā norisinājās 3 dienu semināra programma.

Viesojoties un piedaloties šajā nedēļas programā bija iespēja ieskatīties citu valstu kultūrā un mācību paraugos, kā Universitātes prezentē nedz tikai savu mācību iestādi, bet vienlaicīgi prezentējot arī savu valsti, jo, ja vienuviet satiekas tik daudzas valstis, ne vienmēr mums ir izteikts priekštats par šīm valstīm, bet sanākot kopā vienā auditorijā, mēs spējam rast kopīgas intereses un veidot sadarbības iespējas.

Pārstāvot SKK Starptautiskajā nedēļā ar lielāko prieku stādījām priekšā koledžas rīkoto Starptautisko nedēļu, aicinot visas dalībvalstis nākamajā gadā viesoties pie mums SKK Latvijā. “

%d bloggers like this: