Koledžas personāls Erasmus+ mobilitātes ietvaros apmeklē West Attica Universitāti Grieķijā

Oktobris koledžai ir bijis ļoti ražīgs, dodoties pie partneriem uz visdažādākajām valstīm. Ar savu stāstu dalās koledžas administratore Diāna par savu pieredzi Grieķijā.

“Šī bija mana otrā reize, kad devos Erasmus + Staff Mobility for Training. Ar profesori Valia Kefala iepazināmies mūsu rīkotajā starptautiskajā nedēļā. Pavadot laiku Latvijā un kopā ar mums, Valia uzaicināja ciemos uz University of West Attica. Tā kopā ar koledžas valdes priekšsēdētāju Mariku Ģederti devāmies uz Grieķiju. 

Taksometram nosaukt adresi ir diezgan sarežģīti, jo viss ir grieķiski, tādēļ vienmēr ir jātur pa rokai telefons, kur ir adrese, vai karte, lai varētu vadītājam parādīt, kur tad īsti vēlamies nokļūt. 

Sākotnēji atrast īsto korpusu nebija nemaz tik viegli, bet, kad īstā vieta bija atrasta, tad Valia mūs sagaidīja un aicināja kabinetā. Tur mums pastāstīja par pašu Universitāti, studiju programmu, studentiem. Atšķirību starp valsts un privāto augstskolu. Mums ir paveicies, ka esam privātā augstskola un  ja vēlamies realizēt, kādu ideju, tad pietiek šo ideju izskatīt sapulcē, savukārt viņiem, lai ko mainītu, uzlabotu, saskaņotu ir jāraksta daudz dokumentu, kurus virza uz saskaņošanu un tikai varbūt iekļaus budžetā. 

Valiai mēs esam palikuši atmiņā ar mūsu koledžas skaistajām telpām, rdzējusi un priecājas par organizētajiem izlaidumiem.  Grieķu Universitāte ir ļoti attīstījusies uz zinātni, pētniecību, zinātniskajiem rakstiem. Mums izrādīja skolu, parādīja kabinetos, kur studenti apgūst teorētiskās un praktiskās lekcijas. Parādīja laboratorijas, kuros tiek veiktas dažādas diagnostikas un pētniecība.  Universitātē bija ļoti daudz dažādu elektroprocedūras aparātu. 

Kopā ar mums bija Fani Biskanaki, kura nesen pati ir Universitātes absolvente un tagad strādā par lektori. Pēc tam, kad mums tika izrādīta skola, mēs devāmies uz kabinetu, kurā organizē Erasmus+ projektus, kur iepazināmies ar projektu koordinatoru Christos Fois. Tika runāts par iespēju realizēt projektu. Mūs šajā dienā iepazīstināja ar daudziem smaidīgiem, pozitīviem un jaukiem cilvēkiem. 

 Grieķijā ir jārēķinās ar to, ka cilvēki daudz smēķēt un viņiem nav ierobežojumu, pat Universitātē ir iekšā ir vietas, kur studenti drīkst smēķēt, līdz ar to nesmēķētājiem ir daudz grūtāk pie tā pierast, jo viņiem īsti nebūs iespējas izvairīties no cigarešu dūmiem.  

Kad bijām apskatījušas Universitāti, izrunājuši turpmākās sadarbības iespējas. Bija laiks atvadīties no fantastiskajiem cilvēkiem. Valia tālāk mums izrādīja citu Grieķu pilsētu – Piraeus kurā baudījām pusdienas, skaisto skatu uz ostu. Braucot pa ceļam parādīja, kur notika 2004 gada vasaras olimpiskās spēles, jauno uzcelto bibliotēku un Opera. Ēka ir ļoti mūsdienīga, vizuāli pievilcīga, pārdomāta. No arhitektūras izbaudījām kā vienā valstī saplūst senlaicīgais un mūsdienīgais. 

Diena paskrēja nemanot, novērtējam, kā mūsu žaketītes ar koledžas logo izraisa tik pozitīvas emocijas, izskatāmies profesionālas un pamanāmas pat 27 0C karstumā. Gaidīsim Valiu kopā ar kolēģiem pavasarī pie mums Latvijā uz otro SIA Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas starptautisko nedēļu. 

ERASMUS + programma ir ne tikai iespēja iegūt jaunus kontaktus, noslēgt līgumu un sadarbības partnerus. Bet arī iespēja iepazīties ar valsts kultūru, cilvēkiem un vietām. Ko arī izmantojām. Pirmo dienu pavadījām iepazīstot Atēnas. Izstaigājām visas galvenās objekta vietas. Sākām ar tuvāko 3 min attālumā no mūsu apartamentiem atradās Panatinaiko stadions Stadionā notika pirmās atjaunotās Olimpiskās spēles 1896. gadā. Tas ir viens no pasaulē vecākajiem stadioniem, ticis uzcelts apmēram 566. gadā p.m.ē. 

 Brauciena laikā mums bija daudz dažādu piedzīvojumu. Viens no pirmajiem notika tieši, kad bijām pie  stadiona. Mēs laimīgas, ka ārā ir vasara, jo pie mums Latvijā nu jau ir rudens, kad bija vien 10 0C, esam nokļuvušas vietā, kur saule lutina, ir karsta vasaras diena. Mums rokās ir karte ar vietām, kuras aptuveni vēlamies redzēt, iepazināmies un sapratušas labāko maršrutu sev, esam ērtākajos sporta apavos, priecīgas par to, ka pirmais objekts ir veiksmīgi atrasts. Izrādās dzīvojam blakus. Mūs uzrunā vīrietis, kurš ir apģērbies viņu nacionālajā apģērbā, ir nelielas aizdomas, par to, ka apakšā slēpjas kāds āķis, bet tomēr domāja, labi varam nobildēties, protams šis foto mums nav tā pat vien, pēc foto uzņemšanas mums tiek uzprasīta naudiņa  morāle – dzīvē nekas nav bez maksas. Bet arī šis atgadījums tiek uztverts pozitīvi. Tālāk mūsu ceļš veda uz nacionālo parku, izejot cauri parkam apstājāmies pie Zappeion, kur pavadījām daudz laika, jo bija jāuzņem daudz skaistu fotogrāfiju, bija skaisti. Pirms devāmies tālāk nonācām uz mazas ieliņas, uz kuras ir daudz dažādas kafejnīciņas, brokastis izvēlējāmies baudīt ģimenes uzņēmumā. Kas ir neierasti principā galdiņi atrodas ielas malā, ejot cauri ielai, katra kafejnīcā mūs aicina iekšā, izsakot daudz komplimentu un piedāvājot savu ēdienkarti. Viņi ir atraduši vidusceļu kā dabūt klientus, lai nāktu tieši pie viņiem, bet lai tas nebūtu pārlieku uzbāzīgi. 

 Kad brokastis paēstas, esam gatavas doties tālāk kalnā. Lai no pilsētas redzētu pēc iespējas vairāk, tad izvēlējāmies savu ceļu iet caur dažādām mazām ieliņām, skatoties kartē, kur tas aizvedīs un baudot brīnišķīgos skatus. No Atēnām redzējām visus galvenos apskates objektus, kā no rīta izgājām laukā tā tikai vakarā atgriezāmies, nostaigājām daudz km, izbaudījām kultūru, ēdienu, cilvēkus.

Universitātē mums ieteica izbaudīt One day cruise to Hydra, Poros and Aegina. Brauciens ļauj mums īsākā laikā redzēt vairāk, plāns tiek īstenots un rīts sākas mums 5:00, lai dotos piedzīvojumā, tas bija tā vērts.

 ERASMUS + sniegtā iespēja ļāva izbaudīt visu – iepazīt jaunus cilvēkus, uzlabot valodas zināšanas, izveidot sadarbību, novērtēt visu labo, ko esam izdarījuši. Noteikti iesaku izmantot ERASMUS+ braucienus. Tas ļauj paplašināt redzes loku, smelt idejas sava darba uzlabošanā un iegūt jaunus draugus. ”

%d bloggers like this: