Esiet atbildīgi, izvēloties studijas

Šoreiz vēlos aizvest Tevi virtuālajā ceļojumā. Ceļojumā, kas nebūs viegls, pietiekami garš un noslēdzot to, pavērsies iespējas jauniem un aizraujošiem citiem dzīves ceļojumiem. Šoreiz par ceļa karti, lai iegūtu Estētiskās kosmetoloģijas diplomu. 


Šis ir ļoti svarīgs lēmums, pirms nolem pievienoties mūsu studentu pulciņam. Padomāt divas reizes. Vai tiešām veselības aprūpe ir tā, kas tevi saista? Būs jāaizmirst par gariem, lakotiem krāsainiem nagiem, izlaistiem matiem, par kaitīgiem ieradumiem – smēķēšanu un pašai jābūt vislabākajam piemēram ar ikdienā sakoptu izskatu, augstiem higiēnas standartiem un mīlestību pret saviem klientiem. Godīgi, pirmais studiju gads ir visgrūtākais, tajā būs jāmācās tādi studiju priekšmeti kā anatomija, fizioloģija, dermatoloģija, uzturmācība, saskarsmes psiholoģija, angļu valoda, darba vide un aizsardzība, mikrobioloģija un citi priekšmeti. Pirmais gads teorētiskajiem priekšmetiem norisināsies daļēji attālināti. Mūsu pasniedzēji jums būs kā mentori un padomdevēji, jūs ar viņiem tiksieties, lai izvērtētu apgūto un lai ar pirmo studiju dienu jūs gatavotu savas skaistumkopšanas prakses vai salona atvēršanai pēc koledžas absolvēšanas. 


Otrajā studiju gadā, pēc teorijas apgūšanas, jūs varēsiet sākt ķerties klāt praktiskajām nodarbībām un procedūrām. Šeit sākās aizraujošākā daļa, bet līdz tai ir jātiek. Jums tiks nodrošināta koledžas uniforma, dvieļu komplekti un par kosmētiku nebūs jādomā. Mēs strādājam ar labākajām kosmētikas firmām. Šeit sāksies atbildīga un jūsu, kā jaunā speciālista, vizuālā tēla nostiprināšana. Profesionāla, augstiem higiēnas standartiem atbilstoša.


Trešajā studiju gadā nostiprināsiet iegūtās zināšanas, būs jāraksta kvalifikācijas darbs un būs prakse. To var iziet ne tikai Latvijā, bet arī pie mūsu sadarbības partneriem Spānijā un Grieķijā labākajās viesnīcās un spa centros, kā arī pašiem izvēlēties salonu kādā no Eiropas dalībvalstīm. Iegūsiet ne tikai starptautisku pieredzi un nostiprināsiet svešvalodas zināšanas, bet arī iepazīsiet citas kultūras un tradīcijas.


Mēs ļoti priecājamies par katru absolventu, kurš turpina mācības un ciešā sadarbībā ar SMK lietišķo zinātņu universitāti Viļņā, nepilna gada laikā attālināti ir iespējams ir iegūt bakalaura grādu veselības aprūpē šajā pašā specialitātē.


Mūsu profesijas speciālists, absolvējot koledžu, kļūst par ārstniecības personu, tas nozīmē, ka, lai strādātu patstāvīgi savā praksē, būs jāsertificējas un piecu gadu laikā jāsapelna 150 tālākizglītības punkti, lai varētu atkal resertificēties. 


Daudzas jaunas meitenes domā, ka kosmetoloģijas koledžā iemācīsies krāsoties, iemācīsies dažādus skaistumkopšanas trikus, un pārējos studiju priekšmetus kaut kā izvilks. Mīļās studentes, tam ir domāti kursi un nav jāmocās trīs gadus, lai apgūtu medicīnas priekšmetus.


Divdesmitgadīgs jaunietis reti zina, ko tieši vēlās apgūt nākotnē un bieži vien redz skaistas reklāmas, kā dēļ izvēlās skolu, kurā turpināt mācīties. Paiet pāris mēneši un tad saprot, nē, tas tomēr nav man. Vecāki ir samaksājuši par studijām, vēl trakāk – paņemts studiju kredīts. Būt atbildīgiem pret savu vai vecāku naudu – nedrīkst būt vieglprātīgiem, tas ir tas, kas ir ļoti būtiski. Divdesmit gadu laikā esmu novērojusi, ka, ja par studijām maksā vecāki, jaunietim motivācija zūd mācīties un ļoti viegli nolemj padoties un pārtraukt mācības. 


Mūsu, kā vecāku pienākums, ir dot savam bērnam labāko, ko varam. Sniegt iespējas izmēģināt dažādus sporta veidus, meklēt to “īsto” talantu, ar ko mūsu bērns būs laimīgs un veiksmīgs nākotnē. Mēs un bērni kļūdamies un tikai pēc zināma laika saprotam, kas mūs interesē patiesībā. Esam atbildīgi un nomēram divreiz!


Man daudzi uzdod jautājumus, vai puiši var mācīties kosmetoloģiju? Bet, protams, ka var un vajag. Izcili make up speciālisti, masieri, spa speciālisti, frizieri ir tieši vīrieši un kosmetoloģija nav izņēmums. Šogad esam uzsākuši jaunu pilotprojektu “Dubults neplīst”, kur aicinām pieteikties divatā – vīrietis un sieviete (un nav obligāti jābūt pārim) un saņemt studiju maksu 50% apmērā. Izmantojiet šo iespēju, jo zinu, ka būt pirmajiem nebūt nav viegli un bariņā, cits citu atbalstot, ir vieglāk. 


Mēs ļoti lepojamies, ka mūsu vienīgais absolvents – vīrietis, šobrīd veiksmīgi ir atvēris savu salonu Anglijā un dod arī mūsu praktikantiem iespēju iziet praksi pie sevis. Mēs ticam, ka arī vīrieši kosmetoloģijā var sniegt lielu pienesumu nozarei un būt izcili savas profesijas meistari.


Mūsu ikdiena ir aizraujoša. Savā darbībā mēs vadamies pēc ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķiem https://skk.lv/ilgtspeja/ un, ja arī jums ir tuva mūsu stratēģija – planētas ilgtspēja, cilvēces veselība un labsajūta, koledža ir īstā vieta, lai īstenotu ne tikai mūsu iniciētās Zero Waste iniciatīvas, bet stādītu kokus un augus, iesaistītos dažādos labdarības pasākumos, veicinātu veselīgu dzīvesveidu un sportotu.  


Draugi, esiet atbildīgi pret savu nākotni un izvēlēto ceļu! Uz tikšanos virtuālajās Atvērto durvju dienās 10.jūnijā!

Ar cieņu, Marika Ģederte, valdes priekšsēdētāja

%d bloggers like this: