Studenti apstāda Ēbelmuižas parku, lai tas ziedētu purpura toņos

Rūpējoties par vides ilgtspēju, 30.septembrī, Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, sadarbībā ar SIA “Rīgas Meži” un Biznesa augstskolu “Turība”, par godu katram jaunajam studentam sastādīja 90 ceriņus un sīpolpuķes, pakāpeniski izveidojot un paplašinot Ēbelmuižas parka apstādījumus purpura toņos.

Sadarbības mērķis ir izveidot purpurkrāsas augu apstādījumus Ēbelmuižas parkā, kuri priecēs visu cauru gadu ne tikai Rīgas un Latvijas iedzīvotājus, bet nākotnē arī ārvalstu tūristus. Tiks radīta vide, kur varēs doties atpūsties, fotografēties un pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni.

Ēbelmuižas parks ir viens no Rīgas senākajiem muižu parkiem. Tas atrodas Ziepniekkalna centrā starp Graudu, Zaļenieku, Ēbelmuižas un Valdeķu ielām, ar kopējo platību 9,3 ha. Parka austrumu daļā aug ozoli, no kuriem viens atzīts par Pārdaugavas brangāko – ar apkārtmēru 5,6 metri.

Kā pirmie apstādījumi izvēlēti ceriņi, kuru stādi ir izaudzēti tepat Latvijā – Dobelē Dārzkopības institūta stādaudzētavā. Ceriņus kā ārstniecības augu izmanto tautas medicīnā un homeopātijā. Ceriņu ēteriskā eļļa tiek izmantota daudzos kosmetoloģijas produktos. Tāpat ceriņziedus izmanto arī mīlestības pirts rituālos. Jāatceras gan, ka kā jau katrs augs lielākos daudzumos, arī ceriņi var būt indīgi.

Katram pieliekot roku, SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” profesionālo darbinieku vadībā, stādīšanas darbs tika paveikts ātri un kvalitatīvi. Noslēgumā Turības kafejnīca cienāja dalībniekus ar plovu, bet Paulig Latvija ar gardu kafiju. 

Nākamie parka apstādīšanas darbi tiek plānoti pavasarī. Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža un biznesa augstskola “Turība” aicina projektam pievienoties arī citus uzņēmumus un organizācijas, kam rūp apkārtējā vide. 

Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža ir apbalvojumiem bagāta privātā augstskola ar programmām veselības aprūpes virzienā: “Mūsu vērtības ir sociālā atbildība, uzticība un kompetence. Jau divus gadus pēc kārtas esam ieguvuši Ilgtspējas indeksa Sudraba novērtējumu un uzturam ISO 9001:2015 kvalitātes vadības sertifikātu. Tāpat esam vienīgie Latvijā, kas saņēmuši EFQM izcilības sertifikātu. Mūs novērtējusi arī Starptautiskā Skaistumkopšanas un kosmetoloģijas konfederācija CIBTAC, 2019.gadā piešķirot balvu “Gada labākā skola” un kustība “Dažādībā ir spēks”, godinot mūsu apņemšanos pieņemt un atbalstīt dažādo.”

Kontakti sadarbībai: marketing@skk.lv

Izlases bildes: https://failiem.lv/u/nu34gnuc 

Visas bildes: https://failiem.lv/u/msj8spxs 

%d bloggers like this: