Ēbelmuižas parka atjaunošana: otrajā kārtā jaunas ceriņu šķirnes un ziedi

Nu jau otro gadu Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža sadarbībā ar “SIA Rīgas Meži” un “SIA Paulig Coffee Latvia“ atbalstu iekārto “Ēbelmuižas parku”, papildinot to ar jauniem stādījumiem. Šogad ainavai ar jaunajiem purpurkrāsas ceriņiem pievienosies arī krāšņas puķu dobes.  

“Ēbelmuižas parku”, kurš pašlaik, pateicoties košajiem purpurkrāsas ceriņiem un puķēm, jau ir kļuvis par iecienītu apkaimes iedzīvotāju atpūtas un pastaigu vietu, turpina pilnveidot  “SIA Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki”, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas studenti, pedagogi, kā arī “SIA Paulig Coffee Latvia“ darbinieku komanda. Mūsdienās ceriņš ir viens no košumkrūmiem, kas ir kļuvis par neatņemamu Latvijas lauku un pilsētvides ziedošās ainavas sastāvdaļu. Šogad šī ainava harmoniski tikusi papildināta ar puķu, galvenokārt, ziemciešu stādiem: flokšiem, ģerānijām un vēl citiem. Visi augi tiek piemeklēti violetajos purpura toņos, kas jau kļuvis par “Ēbelmuižas parka“ zīmi.  

Gandarījumu par paveikto pauž “SIA Paulig Coffee Latvia valdes locekle Margarita Aļabjeva – Vaišļa:  “Ir tik patīkami būt daļai no tik iedvesmojoša projekta. Te vienkop ir Latvijas selekcionāru darbs, vēlme sakopt vidi un radīt pozitīvas emocijas cilvēkiem. Tas ir saskaņā ar mūsu kompānijas darbības pamatprincipiem: ilgtspēja, rūpes par dabu, sociāla atbildība par gala produktu. Un protams, svarīgs arī estētiskais moments, jo kaut mirkli uzkavējoties šajā iedvesmojošajā vidē, cilvēks gūst spēku un pozitīvas emocijas visai dienai.”

“Dažus gads atpakaļ, uzsākot savu “Zaļo klašu iniciatīvu”, radās doma, ka mums ir nepieciešama vide, kur aiz sevis kaut ko atstāt mantojumā citām paaudzēm un sabiedrībai kopumā. Vēlējāmies radīt izglītojošu un košu vidi, kurā mēs vēlētos atgriezties atkal un atkal. Ēbelmuižas parks atrodas burtiski blakus mūsu koledžai un jau pagājušo gadu sastādītie 90 ceriņi sniedza ne tikai gandarījumu pašiem stādītājiem, bet arī sapratām, ka šis ir tikai sākums ilgtspējīgai parka attīstībai nākotnē. Ļoti priecājamies, ka ar katru gadu vairāk partneri iesaistās idejas attīstībā,” tā Marika Ģederte, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja. 

Foto: Raitis Rudovics

%d bloggers like this: