No Erasmus+ personāla mobilitātes Horvātijā atgriezušās administrācijas pārstāves

Vasara Starptautiskajai Kosmetoloģijas koledžas administratīvajam personālam ir ceļojumiem bagāta. Pandēmijas dēļ vairāk kā gadu nevarēja doties personāla pilnveides mobilitātēs un tāpēc tagad, kad epidemioloģiskā situācija ir nedaudz nostabilizējusies, personāls steidz apmeklēt sadarbības partnerus.

Direktora vietniece mācību darbā Ilze Blūma un personāla speciāliste Baiba Žebeka – Šerbuka jūlija sākumā devās apmeklēt mūsu jauno sadarbības partneri – Libertas Starptautisko universitāti Horvātijā, ar kuru līgumu noslēdzām šopavasar.

Ilze par sadarbības partneri: “2021. gada jūlijā ar kolēģi devāmies personāla vizītē uz Libertas Starptautisko universitāti (LSU) Dubrovniekos, Horvātijā, lai pārrunātu sadarbības iespējas starp koledžu un universitāti. Vizītes laikā pārrunājām studiju aktualitātes pandēmijas laikā, kā tiek nodrošināts studiju process attālināti, runājām par izcilu kvalitātes nodrošināšanu jebkādos apstākļos, kā tiek piesaistīti studenti programmās, kas ir galvenie izcilas izglītības stūrakmeņi. Abpusēji piekritām, ka liela nozīme ir izcilam personālam, kas spēj nodrošināt studentus ar praktisku pieredzi savā profesionālajā jomā. LSU tā pat kā SKK ir privāta izglītības iestāde un relatīvi neliela, līdz ar to var veidot individuālu pieeju katram klientam – studentam.

LSU ir vecākā privātā universitāte Horvātijā. Tas izveidojās no Libertas biznesa skolas Zagrebā un DIU Libertas Starptautiskās universitātes Zagrebā un Dubrovnikā. 2016. gadā šīs abas iestādes apvienojās, un šodien Libertas Starptautiskā universitāte sastāv no četrām fakultātēm un biznesa skolas (Faculty of International Relations and Diplomacy, Faculty of International Business and Economics, Faculty of Health Sciences, Faculty of Film and Performing Arts, Libertas Business School).”

Ar savu pieredzi dalās Baiba:Laika posmā, kad lielāko daļu savu laiku esam pavadījuši mājās, domājot par savu un līdzcilvēku veselību, iespēja piedalīties Erasmus+ programmā, bija kā pozitīvs enerģijas lādiņš, ka mēs visi drīz varēsim izbaudīt brīvību un vienu no dzīves burvībām, ceļot un redzēt pasaules skaistumu. 

Domāju, ka Horvātiju, mēs varam dēvēt par Eiropas paradīzi, tas noteikti ir viens no skaistākajiem galamērķiem, lai īstenotu Erasmus+ programmu. 

Augstskola, kurā ieradāmies, atradās Dubrovnikas centrā. Kamēr nonācām līdz augstskolas durvīm, ar kolēģi bijām uzņēmušas neskaitāmas bildes ar ziedošiem oleandra krūmiem un interesanto Dubrovnikas arhitektūru. Jāpiemin, ka Libertas Starptautiskā universitāte ir senākā privāta augstskola Horvātijā, kas  liecina, ka universitāte ir spējusi sevi pierādīt laika griezumā, sagatavojot izcilus nozares speciālistus. 

Mūs laipni sagaidīja universitātes administrācija, kuri  gan dalījās pieredzē par piedzīvoto COVID – 19 pandēmijas laikā gan vēlējās noskaidrot, kā šo laiku izdzīvojām mēs. Jautājums, kurš mani visvairāk nodarbināja, kā viņi motivē universitātes pedagogus, kādām problēmām saskaras strādājot ar personālu un kā saprot, kurš pedagogs spēs nodrošināt kvalitatīvu studiju procesu. 

Tāpat kā mēs, universitātē beidzoties studiju kursam, tiek izsūtītas aptaujas anketas, vēlētos noskaidrot studentu viedokli par pedagogu sniegumu. Pedagogs var iegūt 5 zvaigznes, ja pedagogs iegūst mazāk par  4 zvaigznēm tiek veiktas pārrunas, lai noskaidrotu vērtējuma iemeslus un novērstu esošās nepilnības. Tāpēc vēlētos publiski teikt, mīļie studenti, aktīvi izsakiet savu viedokli aptaujas anketās, lai mēs spētu nodrošināt izcilus pedagogus, kas studiju procesu padara aizraujošu, sniedz teorētiskās un profesionālās zināšanas, un motivē Jūs sasniegt profesionālās virsotnes. 

Libertas Starptautiskā universitāte lepojas ar saviem mācībspēkiem. Profesori savas zināšanas ieguvuši un  turpina iegūt Hārvardā, Prinstonā un citās pasaules vadošajās universitātēs. Tāpat daļu personālu veido personas, kuri ieņem vadošus amatus ANO, EDSO, Eiropas parlamentā, ir ES  valstu ministri un vēstnieki. 

Rodas jautājums, kā  lai motivē mācībspēkus, kuri savā jomā ir sasnieguši tik daudz. Libertas universitātes profesors ar smaidu sejā atbildēja, tas ir entuziasms! Ja pedagogs neizjūt entuziasmu pret savu darbu, tad nekādi citi motivācijas elementi nedos vēlamo rezultātu. Ņemot vēra, ka daudzi no pedagogiem ir arī darba devēji, viņi apzinās, ka tieši viņu rokas ir sagatavot savus nākotnes darbiniekus, kolēģus ar ko kopā sasniegt izvirzītos mērķus. 

Libertas universitātes pedagogiem ir jābūt izciliem oratoriem, jo no universitātes logiem paveras brīnišķīgs skats un Dubrovnikas mūriem un Adrijas jūru, kas viegli var novērst uzmanību no pedagoga stāstījuma.  

Noslēdzot vizīti ir skaidrs – Izcils pedagogs ir zelta vērts! Bez pedagoga, kurš mīl savu darbu, nav iespējams celt izglītības kvalitāti un iedvesmot studentus. Saprotot, ka arī Libertas universitāte meklē veidus kā paaugstināt  sava personāla darba dzīves kvalitāti un iedrošinot arī mūs mainīt ierasto sistēmu. 

Erasmus+ nav tikai darbs, bet arī prieka pilns ceļojums. Noteikti katrs Horvātijā var atrast sev vēlamo brīvā laika pavadīšanas veidu.  Es ļoti mīlu kāpt kalnos, lai gan Horvātija nevar lepoties ar augstām kalnu virsotnēm, īsts kāpšanas entuziasts vienmēr atradīs, kur kāpt, kas Horvātijā  nemaz nav tik viegli, ņemot vēra,  ārā ir +33 un segums klāts asiem akmeņiem.. Tā bija patiesa laime kāpt kalnā, radīt sev piedzīvojumu, neejot pa iezīmētajām tūrisma takām, kas rezultējās ar atklātu kapelu jūras krastā un labāko vietu, lai vērotu saulrietu. 

Cerams,  ka nākotnē  mūsu studenti varēs doties apgūt medicīnas priekšmetus uz Libertas fakultāti Zagrebā, un iegūt ne tikai zināšanas, bet arī izbaudīt Horvātijas dabas skaistumu. “

%d