Labsajūtai un veselībai jākļūst par mūsu absolūto prioritāti

“Ar 2020. gadu uzsākās hibrīda pasākumu un mācīšanās laikmets. To virtuālās sastāvdaļas joprojām tiek pilnveidotas, radot daudzas jaunas idejas un iespējas. Taču ar tehnoloģijām nepietiks, lai izveidotu cilvēku attiecības. Turklāt Covid19 krīze ir izraisījusi arī paralēlu “Vientulības pandēmiju”. 

Rūpēšanās par savu labsajūtu, fizisko un mentālo veselību, ir jākļūst par absolūto prioritāti ne tikai valstiskā līmenī, bet arī katras organizācijas un individuālā līmenī. Arī mēs, kā izglītības iestāde un atbildīga biznesa vēstneši, meklējam labākās prakses un piemērus, paši mācāmies un sekojam līdzi pasaules tendencēm.

Kā labu piemēru varu minēt dažu attīstītāko valstu fokusēšanos uz labsajūtas stratēģiju un tās iedzīvotāju veselību, un arī mēs no tā varam mācīties.

Piemēram, Jaunzēlandes premjerministre Jacinda Arden prezentēja “Wellness Budget” jau 2019. gadā, liekot bezprecedenta uzsvaru uz iedzīvotāju labklājību.

Savukārt Singapūrā valdība apvienoja spēkus ar pasaules lielāko tehnoloģiju gigantu, lai izveidotu veselīgāku sabiedrību. Izmantojot “LumiHealth App”, Apple Watch pilsoņi var piedalīties valsts mēroga labsajūtas izaicinājumos un piekļūt personalizētām veselības programmām, tostarp uzmanības un uztura padomiem.

Arī vasaras sākumā organizētā Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas starptautiski zinātniskā konference “Illness or Wellness. When I is replaced by We”, ir aktualizējusi tēmas par labsajūtu un cilvēku veselību ilgtermiņā.

Kā pozitīvu faktoru varu atzīmēt to, ka pandēmijas laikā daudzi cilvēki no jauna ir atklājuši dabu – atpūtas, fizisko aktivitāšu un sociālās distancēšanās nolūkā. Kustība “atpakaļ pie dabas” sakrīt ar lēno ceļojumu uzplaukumu, pārvietojoties vai nu ar kājām, laivām, kemperiem, piedaloties aktīvajās brīvdienās, braucot ar velosipēdu, ejot pārgājienos, slēpojot. Arī mēs turpināsim savas iniciatīvas ar “zaļājām klasēm” brīvā dabā un “dažādības klubiņa” pārgājieniem.

Rūpējoties par savu garīgo un fizisko veselību, mēs paši varam samazināt atkarību no veselības aprūpes sistēmas. Labsajūta nākotnē pilnīgi noteikti uzlabos, pārsteigs un iedvesmos mūsu vidi un dzīvi. Viss ir mūsu pašu rokās. Un esam atbildīgi pret sevi un citiem sabiedrības locekļiem.”

Marika Ģederte, koledžas dibinātāja

%d bloggers like this: