Docente Līga Balode dalās ar savu docēšanas mobilitātes pieredzi Lietuvā

No 27.09 -29.09. uz Lietuvu SMK Universitāti docēšanas mobilitātē devās mūsu docente Līga Balode, lai lasītu lekcijas par ādas slimībām un to saikni ar uzturu.

“Projekta Erasmus+ ietvaros man bija iespēja viesoties SMK koledžā, kas atrodas Kauņā. Šāda profesionālās pilnveides mobilitāte ļauj uzlabot komunikācijas un pasniegšanas prasmes, kas ir ļoti svarīgas darbā ar studentiem.

Saziņa notika ar Lietuvas kolēģiem Kauņā un Klaipēdā, kur bāzēta SMK koledžas ERASMUS koordinatori. Komunikācija gan mobilitātes sagatavošanās periodā, gan tās laikā un pēc tam vienmēr bija patīkama un atbalstoša, nodrošinot visu nepieciešamo.

SMK ir dibināta gandrīz pirms 30 gadiem, 1994. gadā, un pašlaik tai ir trīs filiāles Viļņā, Klaipēdā un Kauņā. Koledža piedāvā 17 studiju programmas, ieskaitot estētisko kosmetoloģiju, bet arī jurisprudence, finanses, viesmīlības serviss, mārketings, tūrisms, multimediji u.c. Šobrīd tajā studē 4500 studentu. 

Viesošanās laikā man bija iespēja iepazīties ar koledžas infrastruktūru, mācību un praktisko nodarbību telpām un tur nodrošinātajām prasmēm. Tā kā dzīvojam COVID-19 pandēmijas apstākļos koledžā bija sastopami ļoti maz studentu, kuri ieradušies uz praktiskajām nodarbībām. Katra studentu grupa noteiktā dienā ierodas uz šīm nodarbībām, kas tad viņiem notiek visu dienu, lai nākamajā dienā atkal cita grupa varētu nākt praktizēties, tā tiek nodrošināta studiju nepārtrauktība. Teorētiskās nodarbības savukārt notiek attālināti. Un arī es, fiziski atrodoties Ķauņā, lekciju vadīju neklātienē, bet tas deva iespēja tajā piedalīties studentiem no visām trim filiālēm, kas ir ļoti pozitīvs efekts šai attālinātajai dzīvei.

Viesošanās Kauņā ir stiprinājusi Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas un SMK kontaktus un nākotnē noteikti varētu veicināt turpmāku profesionālo sadarbību.

Galvenie izaicinājumi, ar kuriem saskāros, gatavojot lekcijas ERASMUS programmas ietveros, ir prezentācijas angļu valodā sagatavošana un to ievērojamais apjoms, jo pašlaik ikdienā akadēmiskais darbs ar studentiem noris tikai latviešu valodā. Tāpat izaicinoši ir lekciju veidošana, precīzi nezinot auditorijas iepriekšējās zināšanas un arī intereses, kas noteikti vienmēr palīdz sagatavoties konkrētai prezentācijai”, tā par savu pieredzi dalās Līga.

%d bloggers like this: