No docēšanas mobilitātes International Liberta University Horvātijā ir atgriezušās lektores Rūta Žagare un Krista Bucika

Rudens mums ir bijis ļoti ražīgs un pedagogi ir izmantojuši iespēju braukt docēšanas mobilitātē uz sadarbības partneru augstskolām. No Horvātijas universitātes – International Liberta University ir atgriezušās lektores Rūta Žagare un Krista Bucika, kurā no 11.10 – 13.10 dalījās ar savu pieredzi un lasīja studentiem lekcijas.

Par savu pieredzi Horvātijā dalās Rūta: ” Šajā mobilitātē devos kopā ar savu kolēģi Kristu Aigu Buciku.  Mūsu apmeklējuma mērķis bija lekciju prezentēšana Libertas Straptautiskās universitātes 3.studiju kursa fizioterapijas programmas studentiem, kā arī iepazīties ar studiju procesa norisi šajā universitātē. Mūsu lekcijas noritēja nevis pašā universitātē, bet psihoneiroloģiskājā slimnīcā Vrapčē (Zagrebas pilsētas daļa), kas ir universitātes sadarbības slimnīca un šobrīd prakse norit topošajiem fizioterapeitiem. Mobilitātes pirmajā dienā pirms lekcijas apmklējām slimnīcu. Lai gan ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ ar pacientiem netikāmies, toties atmiņā spilgti palicis kolorītais slimnīcas muzejs un askētiskās pusdienas slimnīcas ēdnīcā. Otrajā mobiltātes dienā devāmies uz pašu universitāti, kas ir vecākā un lielākā privātā universitāte visā Horvātijā ar 16 dažādām fakultātēm. Libertas universitātei ir spēcīga sadarbība ar vecāko privāto augstskolu Latvijā – Turību. Tagad arī mēs – SKK esam sadarbības partneri. 

Manas prezentācijas ”Modificējamie un nemodificējamie faktori dzīves kvalitātes nodrošināšanā” laikā gan teorētiski apguva zināšanas, gan praktiski veica dažādas tehnikas, kuras iespējams ne tikai rekomendēt pacientiem, bet arī pielietot paši ikdienas ieradumu veidošanā, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti.”

Savukārt, Krista piebilst, ka “apsverot potenciālās tēmas prezentācijai, izšķīros par mūsdienās aktuālu tēmu, par kuru studiju programmā noteikti vēl nerunā – Covid-19 rehabilitācija. Erasmus+ mobilitātes galvenais mērķis ir tieši pieredzes apmaiņa, un, manuprāt, šī tēma ļāva man to izdarīt, jo tā ir jauna un vēl līdz galam neizzināta tēma. Dalījos ar studentiem gan ar savām teorētiskajām zināšanām, gan ar praktisko darba pieredzi intensīvās terapijas nodaļās. Lekcijā iekļāvu arī dažādu praktisko tehniku demonstrācijas un aicināju studentus tās izmēģināt.

Lekciju vadīšana Libertas Starptautiskajā universitātē bija lieliska pieredze gan mums kā pedagogiem, gan arī uzņemošās augstskolas studentiem, jo kā paši studenti atzina – bieži lekcijas angļu valodā pie viņiem nenotiek. Šāda pieredze liek izkāpt no savas komforta zonas ne tikai svešvalodas dēļ, bet arī tāpēc, ka katrā valstī cilvēku mentalitāte var būt atšķirīga – tas, kas uzrunā un aizrauj Latvijas studentus, var nestrādāt citās valstīs, un otrādi.”

Vairāk par abu lektoru pieredzi Horvātijā var atrast šeit: https://skk.lv/erasmus/pieredzes-stasti/

%d bloggers like this: