No starptautiskās personāla nedēļas SMK Universitātē ir atgriezies mūsu starptautiskās sadarbības koordinators Mudassir Arafat

Pagājušajā nedēļā, mūsu sadarbības augstskolā SMK universitātē Lietuvā, norisinājās SMK Erasmus+ starptautiskā personāla nedēļa 2021 “Izglītības inovācijas augstākajā izglītībā”, kurā augstskola dalījās ar labāko izglītības praksi. Šajā nedēļā norisinājās arī starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrības mijiedarbība: mūsdienu problēmas”.

Kā pārstāvis no mūsu koledžas tika deliģēts starptautiskās sadarbības koordinators Mudassir Arafat, kurš dalījās ar savu pieredzi Lietuvā. “Piedalījos pedagogu un izglītojamo labirinta diskusijās. Es arī piedalījos konferencē, kas notika 2 dienu periodā, kurā piedalījās dalībnieki no Lietuvas, Šveices, Turcijas, Polijas, Ungārijas Ziemeļmaķedonijas un dalījās ar savām prezentācijām par izglītības rīkiem, ko viņi izmanto attiecīgajās skolās un koledžās. IT rīki, piemēram, LMS, tika īpaši uzsvērti un tādējādi palīdzēja dalībniekiem saprast, ar kādām problēmām saskaras skolotāji, izmantojot kāda veida LMS, kā skolēni dažādās Eiropas daļās izmanto dažādas mācību pārvaldības programmatūras un kā dažas organizācijas izmanto Google klases. galvenais tiešsaistes izglītības līdzekļu avots. Daudzas izglītības organizācijas izmanto arī Moodle un dažas Big Blue pogas, kurām ir savi serveri universitātē. Mana aktīvā līdzdalība man palīdzēja uzdot jautājumus prezentētājiem un redzēt viņu atbildes uz to, kādus rezultātus viņi saskata ar noteiktiem ierobežojumiem.

Vēlētos atzīmēt interesantās prezentācijas par mācīšanās labo praksi dažādās valstīs. Prezentētājs no Ungārijas Agapē Szkárosi, Eötvös Loránd Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes Budapeštā runāja par moduļu sistēmu un tās priekšrocībām. Agape sekoja Dr. Lumnije Bajrami Prištinas IRO universitātes “Hasan Prishtina” vadītāja, un viņa, savukārt, stāstīja par izglītības inovācijām augstākajā izglītībā. Prezentētāja Neda Radosavlevikj, PhD no Dienvidaustrumeiropas Universitātes Ziemeļmaķedonijā runāja par jaukto mācīšanos: attieksmi un izvēli tiešsaistes mācībām COVID-19 pandēmijas laikā.

Saikne ar pārējiem personāla nedēļas dalībniekiem, pieredzi, ar kuru dalījāmies, nevar par aprakstīt, fotoattēli un videoklipi to var zināmā mērā attaisnot, taču šis ceļojums mūs, dalībniekus, padarīja tik tuvus, ka jutām, ka esam draugi jau ļoti ilgu laiku. Mēs pārrunājām arī iespējamo sadarbību starp katru no mūsu koledžām un universitātēm.”

%d