Ar savu pieredzi praksē Lielbritānijā dalās Baiba un Diāna

No 24.janvāra līdz 24.aprīlim koledžas studentes Diāna un Baiba praktizēja skaistumkopšanas salonā Wakefield, Yorkshire pie mūsu koledžas absolventa Viļņa Kārkliņa, kuram Apvienotajā Karalistē pašam vairākus gadus pieder savs salons. Saskaņā ar noslēgto sadarbības un prakses līgumu, Vilnis piedāvāja prakses iespējas arī mūsu koledžas studentēm.

Ar Lielbritānijā pavadīto laiku un iegūto pieredzi dalās Diāna: “Profesionālā jomā esmu ieguvusi tiešām daudz jaunu zināšanu un iemaņu. Tieši prakse ļāva saprast, cik svarīgs ir darbs ar klientiem, katram atrast savu pieeju, izprasts klientu, komunicēt ar viņu, saprast viņa vēlmes, skaistumkopšanas jomā komunikācija ir svarīgs punkts un tieši praksē esmu to ieguvusi, proti, arī rast risinājumu nestandarta situācijās. Kā arī esmu ieguvusi lielu pieredzi praktiskā darbā, kur apguvām jaunas procedūras. Bet noteikti liels ieguvums ir arī pārliecība savā darbā!

No skaistumkopšanas jomas noteikti, ka pamanīju un mani pārsteidza britu sieviešu attieksme pret sevis kopšanu un vispār skaistumkopšanu kopumā. Anglijā sievietes ļoti daudz izmanto dekoratīvo kosmētiku, reti sastapsi sievieti bez kosmētikas. Ja citur pasaulē un arī Latvijā sievietes vairāk tiecas pie dabiska izskata, tad tur tas ir pretēji. Vēl palika atmiņā mūsu pirmās dienas Anglijā, kad komunicējām ar klientiem vai arī veikalā, britu angļu valodas dialekts dažkārt bija ļoti nesaprotams un pārāk ātrs, tad neērti bija jautāt atkārtot teikto.”

Savukārt Diānas kursa biedrene Baiba piebilst: “Izejot no komforta zonas, esmu sevi pilnveidojusi, personiski un profesionāli. Profesionālajā ziņā esmu pārliecinātāka par sevi. Praksē pilnveidoju savas koledžā iegūtās zināšanas, kā arī liela veiksme bija prakses vadītājs Vilnis Kārkliņš, kurš, ar entuziasmu un enerģisku atdevi pret savu darbu, nežēloja nodot savas zināšanas tālāk arī praktikantēm. Prakses laikā galvenokārt attīstīju iemaņas injekcijas procedūrās, elektroprocedūrās un masāžā, kuras nākotnē arī plānoju pielietot savā praksē.

Neskaitot sevis pilnveidošanu praksē, mans personiskais ieguvums Erasmus+ mobilitātes laikā ir izraušanās no ikdienas pienākumiem un laika veltīšana tikai SEV un sevis attīstīšanai, piemēram, ēst gatavošana tikai sev; ceļošana, jaunu pilsētu iepazīšana un kultūras objektu apskate; kvalitatīva laika veltīšana kvalifikācijas darba rakstīšanai; kā arī savs laiks hobijiem (sporta zālei, tenisam, jo, kā izrādās, Anglijā parkos ir pieejami tenisa korti par brīvu). Kā arī Erasmus+ mobilitātes ietvaros nostiprināju savas angļu valodas zināšanas, kuras izmantoju lielākoties salonā komunikācijā ar klientiem.

Šī mobilitāte noteikti bija labākais, kas notika ar mani, lai atgādinātu sev, ka dzīve jāveido nedaudz neparedzamākā un krāsaināka.”

%d bloggers like this: