Krista Bucika kā žūrijas locekle jau otro gadu pārstāv koledžu Intercontinental Massage Championship

Š.g. 7.-9. aprīlī Atēnās norisinājās Starpkontinentālais Masāžas Čempionāts (Intercontinental Massage Championship), kurā gan dalībnieku, gan žūrijas locekļu vidū tika pārstāvētas vairāk kā 50 valstis. Mūsu koledžas lektorei Kristai Bucikai bija tas gods otro gadu pēc kārtas pārstāvēt Latviju un Starptautisko Kosmetoloģijas koledžu tik liela mēroga pasākumā, kurā bija iespējams redzēt masāžas tehnikas no ļoti dažādām valstīm un pat kontinentiem, un iepazīties ar ļoti talantīgiem terapeitiem un pasniedzējiem.

“Lai arī pasākuma norises vieta nemainījās, šī gada pieredze ļoti atšķīrās no iepriekšējās – organizatoriskā līmenī pasākums bija daudz augstākā līmenī, kā arī darba pienākumi bija saprotamāki, vērtēšanas kritēriji skaidrāki, jo šī bija jau otrā reize, kad tos veicu.

Sacensības norisinājās vairākās kategorijās – ārstnieciskā masāža, sporta masāža, Zviedru masāža, limfodrenāža, Lomi-Lomi, Spa and Wellness, kā arī brīvā stila kategorijā, kurā dalībnieki demonstrēja savas labākās un oriģinālākās tehnikas – jāsaka, ka šajā kategorijā masāža izskatījās pēc mākslas priekšnesuma un es varēju tikai apbrīnot demonstrētās prasmes, un domāt, kā apmācīt līdzīgas tehnikas mūsu koledžas studentiem, jo es noteikti labprāt kādā no šiem čempionātiem redzētu Latviju pārstāvētu arī dalībnieku vidū.

Atkārtota piedalīšanās šādā pasākumā arī atviegloja sarunas par potenciālajām sadarbības iespējām, jo lielu daļu no žūrijas locekļiem jau biju satikusi pagājušajā gadā. Pasākuma laikā tika apspriestas dažādas sadarbības iespējas gan Grieķijā, gan Eiropā, kuras labprāt apspriedīšu ar Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas vadību, un ceru, ka dažas no šīm idejām varēsim pārvērst realitātē.

Noslēgumā vēlos teikt, ka Erasmus+ mobilitāte sniedz lieliskas iespējas gan personālam, gan studentiem iepazīt vienu un to pašu profesiju dažādās valstīs – un Ziemeļeiropa ir ļoti atšķirīga no Dienvideiropas masāžas uztverē – mēs esam konservatīvāki, vairāk vērsti uz tradicionālo medicīnu un pieturamies pie klasikas, dienvidu tautām alternatīvā medicīna ir daudz populārāka, masāžas speciālisti ir apguvuši ļoti plašu terapijas metožu klāstu, ieskaitot dažādas locītavu mobilizācijas tehnikas, kuras redzot arī man pašai radās vēlme to iemācīties. Ļoti novērtēju iespēju atkārtoti doties uz šāda mēroga pasākumu un ceru, ka sekos vēl iespējas sadarboties ar Pasaules Masāžas Federāciju (World Massage Federation)!”

%d