Docēšanas mobilitāte CDA College Kiprā

Uz docēšanas mobilitāti pie mūsu sadarbības Kiprā devās mūsu pedagogi Dita Bērziņa un Baiba Grīna, kā arī koledžas administratore Linda.

Dita Bērziņa 50 estētiskās kosmetoloģijas studentiem novadīja lekcijas par manuālās limfodrenāžas masāžu, tās pielietojumu praksē, indikācijām un kontrindikācijām. Baiba Grīna izvēlējās lekciju par krāsu kolorītiem.

Baiba stāsta, ka CDA, kas atrodas dinamiskajā un daudzkultūru valstī Kiprā, dibināta 1976.gadā, bija pirmā privātā augstākās izglītības iestāde, kas piedāvāja ceļojumu un tūrisma nozares absolventus, kurus vēlāk pārņēma publiskais un privātais sektors. Mūsdienās CDA koledža ir lielākā privātā koledža Kiprā ar četrām filiālēm Nikosijā, Limasolā, Larnakā un Pafosā kopš 2014. gada.  

Koledža piedāvā 48 akreditētas mācību programmas, un, līdzās, datortehniķiem, policistiem, modes dizaineriem, nagu un meke up māksliniekiem sagatavo arī estētikas speciālistus. Bija saistoši uzzināt par iespējām iegūt bakalaura, maģistra programmas. 

Taču viņi apzinās problēmu, ka lielākai daļai studentu problēmas sagādā angļu valoda, tāpēc mūsu lekciju iepriekš nosūtītie materiāli katram studentam tika izdalīti lekcijas sākumā. Studentu skaits bija tiešām liels, un bijām izbrīnītas, kad redzējām, ka uz lekcijām studenti tiek atvesti arī no citām pilsētām. 

Ditai uzsver: “Mobilitātes laikā secināju, ka mēs savā koledžā Latvijās strādājam līdzīgi, pamīšus notiek teorētiskās lekcijas un praktiskās nodarbības. Interesanti bija salīdzināt tehnisko nodrošinājumu un risinājumus, bet jāsecina, ka abās koledžas tas ir līdzīgs.

Secināju, ka dažiem studentiem ir problēmas ar angļu valodu, tādēļ viņiem bija grūti uztvert lekciju, bet CDA koledžas personāls bija parūpējies par lekciju tulkojumu, bet tomēr pārsteidza, ka mūsdienu jauniešie nerunā angļu valodā, tādēļ šādas mobilitātes ir ļoti nepieciešamas, lai veicinātu starptautisku komunikāciju un svešvalodu apgūšanu.”

Mūsu koledžas administratores Lindas galvenie ieguvumi no šī brauciena bija “komunicēšana ar koledžas administrāciju, kura sniedza ieskatu administratīvās nodaļas ikdienas darbā ar studentiem, biroja administrēšanu un lietvedības kārtību. Bija ļoti vērtīgi un interesanti redzēt atšķirības un saskatīt līdzīgo biroja darbībā starp mūsu un citas Eiropas valsts koledžu. Viesojoties CDA koledžā, man bija lieliska iespēja piedalīties un atbalstīt savas kolēģes (lektores) studentiem sagatavotajās lekcijās, kurās arī es guvu sev noderīgu informāciju.”

%d