No īstermiņa studijām Lietuvā un Polijā ir atgriezušās mūsu koledžas studentes

Aprīļa beigās tika rīkotas BIP (Blended Intensive Program) īstermiņa studijas Kauņas koledžā Lietuvā un Polijā. Uz tām devās 6 mūsu koledžas studentes – Melānija Bisniece, Kristīne Bondere, Arta Kaktiņa, Liāna Liepiņa, Ilze Cirša un Laura Grosa.

Ar saviem iespaidiem un atziņām dalās studentes.

Melānija: “Man šī prakse Lietuvā patika tieši dēļ laboratorijas darbiem, visa teorija mums notika attālināti zoom platformā, klātienē darbojāmies praktiski, jaucot krēmus un pat mutes skalojamo līdzekli. Šoreiz arī biju daudz atvērtāka pret ārzemju studentiem līdz ar to ieguvu jaunus kontaktus gan no Lietuvas, gan no Polijas.”

Kristīne: “Visvairāk mani ieinteresēja tieši iespēja pašiem radīt gan ekstraktus gan pilnvērtīgus kosmētiskos produktus, kā piemēram roku krēmus un mutes skalojamos līdzekļus. Interesanti bija arī tas, ka mēs paši pārbaudijām to efektivitāti gan strādājot laboratorijās un pārbaudot līdzekļu antimikrobiālo efektivitāti, gan mērot mitruma līmeņa uzlabojumus ādā pirms un pēc krēmu uzklāšanas.”

Liāna: “Es ieguvu daudz jaunu un noderīgu zināšanu no profesionāļiem un pieredzes bagātiem pasniedzējiem šajās jomās. Pasniedzēja Dominika sniedza ļoti daudz noderīgu informācijas par mikrobiomu un uzturu, un to ietekmi uz imunitāti, kā arī vispārējo veselības stāvokli. Podoloģe Anna mācīja mums par diabēta pēdas aprūpi, kā arī parādīja, kā izgriež kārpas no pēdas. Šī mācību iestāde pārsteidza ar advencēto tehnoloģiju un pieeju mācībām.”

Laura: “Labākais, ko ieguvu šajā braucienā ir superīgu cilvēku kontakti, ar kuriem izveidojām arī grupas čatus un sadraudzējāmies, dalamies ar bildēm, video un tamlīdzīgi. Ļoti labi pavadīju laiku tiešām interesantās ekskursijās un redzēju pilnīgi citu pasauli – lai gan sākumā likās, ka Polija jau nav nemaz tik tālu un, ka tur nekas īpašs varbūt nebūs. Kā arī iemācījos daudz noderīgas informācijas par cilvēka uzturu, tā nozīmi brūču dzīšanas laikā, mikrobiomu, par garšvielām, kuras patiesībā cilvēka organismam spēj dot ļoti daudz, kā arī apskatījām dažādas podoloģijas tēmas, par kurām iepriekš nebiju aizdomājusies, taču mācoties sapratu, cik svarīgi ir laicīgi pamanīt kādas izmaiņās uz savām vai pacientu/ klientu pēdām. Liels uzsvars tika likts arī uz 2. tipa diabēta pacientiem un kā/kāpēc ir īpaši svarīgi aprūpēt pareizi šo cilvēku pēdas.”

Arta: “Lekcijas man šķita interesantas. Mums bija gan teorētiskās lekcijas, gan praktiskās nodarbības. Lekcijās, kurās mums stāstīja par veselīgu uzturu varēja lieliski atkārtot zināšanas, jo koledžā mums jau bija bijis uzturmācības kurss. Taču zināšanas par diabēta pacientu pēdu apkopi bija kas pilnīgi jauns.”

Ilze: “Profesionālie ieguvumi bija, protams, dzirdēt un redzēt kā tiek mācīts ārpus Latvijas robežām, uzzinātas lietas, kas netiktu apgūtas uz vietas. Personiski – ieguvu jaunus draugus.”

%d