Studentes dalās ar savu pieredzi par īstermiņa studijām Varšavā, Polijā

Septembris bija ļoti darbīgs ne tikai mums, bet arī partneriem Polijā. 4 studentes devās uz īstermiņa studijām Lublin un 6 studentes uz Varšavu. Tās norisinājās no 18 -22.09.2023 Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Kā viņām gāja, dalamies ar dažiem viedokļiem un pieredzes stāstiem no studentēm.

“Programmā “Work-life balance” mums stāstīja par to, kā neizdegt no darba dzīves, kā uzlabot attiecības ar kolēģiem, draugiem un ģimeni, kā menedžēt savu laiku un motivēt sevi. Bija interesanti piedalīties aktivitātēs, kur gatavojām vienkāršas un veselīgas maltītes, mācījāmies kontrolēt stresu pareizi elpojot, taču visvairāk man atmiņā palika pirmās palīdzības nodarbība, no kuras es ļoti daudz iemācījos, kā rīkoties negadījumu gadījumā.”

“Šis pieredzes brauciens bija tik bagāts un teikšu, ka tieši tas kas bija nepieciešams, lai smeltos iedvesmu, izvēdinātu galvu, sakārtotu savas domas, jo mūsu apmaiņas programmas nosaukums bija Work-Life-Balance, tā arī bija, ka mācījāmies “atslēgas” uz balansu dzīvē, kas ir tik svarīgi šajā laikmetā, kur mums viss ir jāpaspēj. Programmā lekcijas bija par sekojošām tēmām – kāpēc ir svarīgi saglabāt balansu, komunikācija ar apkārtējiem, kā uzlabot attiecības darbā/skolā ar kolēģiem, motivācija un degsme, laika menedžments, pirmā palīdzība (lekcijas noslēgumā saņēmām sertifikātu par pirmās palīdzības iziešanu), un ievads kosmetoloģijā.”

“Programmā guvu daudz zināšanu par elpošanu, uzturu, vingrinājumiem, šo to arī atkārtoju no kosmetoloģijas un no pārējām lekcijām guvu zināšanas, kuras varēšu izmantot darbā ar klientiem, kopumā ļoti vērtīgi. Personiskie ieguvumi ir mana patīkamā pieredze, jauni draugi, kuri ir ieplānojuši oktobrī apciemot arī Latviju. Varšavas skolas darbinieki bija ieplānojuši dažas ekskursijas arī ārpus lekcijām, kas bija ļoti jauki!”

“Izņemot profesionālos ieguvumus, nevaru nepieminēt arī personiskos aspektus, jo gūtā pieredze komunikācijā ar dažāda vecuma, tautību un profeisiju cilvēkiem ir netasverama. Es izbaudīju to, ka varēju apmainīties viedokļiem un arī vienkārši patērzēt ar interesantiem cilvēkiem. Ļoti patika arī pasniedzēji, kuri dalījās ar savu lielo pieredzi ļoti draudzīgā un uz dialogu vērstā formā. Bez šaubām arī pilnveidoju savas angļu valodas prasmes.”

“Es varu teikt tikai to labāko par šo Erasmus pieredzi. Es iesaku ikvienam, kaut reizi doties šādā pieredzē. Galvenais ir nebaidīties un piedalīties visur, kur ir iespējams. Tu iegūsi ne tikai jaunas zināšanas, bet arī jaunus draugus un pieredzi dzīvojot citā valstī. Paldies koledžai par iespēju doties šājā braucienā. Kā arī liels paldies uzņemošajai skolai par to, ka tik laipni uzņēmāt mūs!”

%d