Elīna Dambe

Jau kopš bērnības zināju, ka vēlos būt ārsts, taču medicīnas studiju laikā sapratu, ka šī profesija nav priekš manis. Pus gadu pēc studiju pārtraukšanas Latvijas Universitātē nezināju, ko darīt tālāk. Tad pavisam nejauši ieraudzīju reklāmu soc.tīklos par uzņemšanu Starptautiskajā Kosmetoloģijas koledžā. Iepazinos ar studiju plānu, uzreiz iepatikās doma, ka absolvējot, būšu iekļauta ārstniecības personu reģistrā, kas man no bērnības ir bijis jau sapnis. Studiju laikā tikai pastiprinājās mana interese par ādas kopšanu un plašo procedūru klāstu, ko skaistumkopšanas speciālisti var veikt.

Šķiet, ka pēc vairāku gadu studijām ārstniecības programmā vairs nekas studijās  neliekas grūts… Taču, ja būtu atnākusi uz koledžu uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas šķiet, ka grūtākais mācību procesā ir apziņa, ka, ja slikti kaut ko apgūsi- tas ietekmēs tava klienta veselību. Studiju procesā man ārkārtīgi patika iespēja satikt daudz un dažādu ar nozari saistītu uzņēmēju, kuri stāstīja gan par savu pieredzi, gan iepazīstināja mūs ar nebeidzamajiem produktu, aparātu un procedūru klāstiem. Vienīgais, ko gribēju pilnveidot studiju procesā- uz praktiskajām nodarbībām nodrošināt svešus modeļus. Ar savējiem mācību process neliekas tik nopietns.

Pats pirmais darbs skaistumkopšanas nozarē man bija jau studiju laikā. Devos Erasmus+ programmas braucienā uz praksi Anglijā, kur apguvu SPA darbības pamatus, kā arī procedūras, kuras piedāvā klientiem SPA centrā Devonshire Dome. Atceros, ka biju uztraukusies pirms pirmās tikšanās ar reālu maksājošu klientu, ne modeli, taču viss uztraukums pārgāja brīdī, kad sāku darboties. Gan koledžā mācītais, gan praksē iegūtās iemaņas man deva pārliecību, ka man viss sanāks.

Absolvējot koledžu, aptuveni gadu turpināju strādāt prakses vietā Skaistumkopšanas privātpraksē Ādažos. Vēlāk jau dibināju savu uzņēmumu SIA Fabros un šobrīd strādāju skaistumkopšanas salonā AK Beauty and Charm studio.

Man ir ļoti svarīgas klientu pozitīvās atsauksmes un apziņa, ka mani iesaka citiem kā labu meistaru.
Tāpat kā iedvesma kaut ko turpināt, gandarījumu sniedz iegūtais rezultāts. Ja klients pēc pirmās procedūras uzreiz jau piesakās un  atnāk uz otro procedūru – tā ir uzvara un lielākais gandarījums.

 Nākotnē vēlētos iegūt bakalaura vai maģistra grādu SPA vadībā.

%d bloggers like this: