Elīna Džeriņa

SKK absolventu veiksmes stāsti

Zināmā dzīves posmā daudzi jaunieši vēl nezina, ko dzīvē grib darīt. Ir tik daudz iespēju, bet kā izvēlēties pareizo un īsto ceļu? Beidzot vidusskolu es skaidri zināju, ka studēšu sabiedriskās attiecības, uzsāku studijas, paralēli arī pastrādāju šajā jomā. Bet tad pienāk brīdis, kad apstājies un saproti, ka tas, ko dari, nav tava sirdslieta.

Kāpēc tomēr skaistumkopšana? Atsaucot atmiņā skolas laiku, atminos, ka pirms iziet no mājas, ilgu laiku pavadīju pie spoguļa. Katra mazākā pūtīte tika apstrādāta un nomaskēta. Mācījos arī modeļu skolā, kur apguvu meikapa pamatus. Vēlāk iegūtās prasmes liku lietā, pucējot gan draudzenes, gan savas māsīcas. Laikam jau vēlme būt skaistai pašai un rūpēties par citiem vienmēr ir dzīvojusi manī. Par ārstu gluži nevēlējos kļūt, bet iegūt padziļinātas zināšanas, kas saistītas ar skaistumkopšanu un medicīnu,  pilnīgi noteikti gribēju un mērķtiecīgi uz to gāju. Apzināju iespējas un nonācu līdz studijām Starptautiskajā kosmetoloģijas koledžā.

Koledžā mācību procesā visgrūtākais bija jaunas un liela apjoma informācijas apgūšana, bet paldies pasniedzējiem, kuri bija profesionāli, atsaucīgi un kompetenti. Padziļinātos medicīnas jautājumos man bija iespēja vērsties pēc padoma arī pie savas krustmātes – ārstes kardioloģes.

Man ļoti patika praktiskās nodarbības, kad pasniedzēju vadībā, iegūtās zināšanas varēja nostiprināt, veicot kādu medicīnisku manipulāciju, procedūru vai masāžu.

Pabeidzot koledžu, ieguvu diplomu estētiskās kosmetoloģijas speciālista specialitātē. Bet ar diplomu vien nepietiek, tādēļ turpināju mācīties un ieguvu sertifikātu, kas ļauj praktizēt.

Savu profesionālo darba praksi kā speciāliste sāku skaistumkopšanas salonā Mary Cohr, strādājot ar Mary Cohr kosmētiku.  Meklēju iespējas apgūt arī jaunus zīmolus, tomēr laika gaitā esmu palikusi uzticīga Mary Cohr zīmolam, jo tas ir attaisnojis savu efektivitāti skaistumkopšanā, kā arī, kas ir ļoti svarīgi, piedāvā  patentētas aparāttehnoloģijas, ar kuru palīdzību var gūt dziļāku iedarbību. Šobrīd strādāju ar jaunākajiem inovatīviemMary Cohr aparātiem gan sejai, gan ķermenim. CatioVital cellular energy un TechniSpa Advanced.

Jātic sev un tam, ko gribi darīt! Kā Pauls Koelju teicis, ja tu kaut ko ļoti, ļoti vēlies, tad visa pasaule sadosies rokās, lai tev tas izdotos! Un šobrīd varu teikt, ka man ir izdevies!

Mans sapnis bija atvērt savu skaistumkopšanas salonu, piedāvājot ne tikai skaistumkopšanas procedūras, bet, piemēram, līgavām, saposties savam dzīves svarīgākajam mirklim vienuviet, gan safrizējoties, uztaisīt manikīru un uzlikt meikapu, gan baudīt draudzeņu sabiedrību nepiespiestā gaisotnē ar uzkodām un dzērieniem. Vai, piemēram, gan lielām, gan mazām dāmām izbaudīt skaistumkopšanas meistarklasi.

Tādēļ pie sasniegtā neapstājos. Lai padziļināti izprastu cilvēka ķermeni anatomiski un fizioloģiski, kas ir visa pamatā arī ārējam skaistumam, pabeidzu studijas LU Rīgas medicīnas koledžā un ieguvu diplomu ar kvalifikāciju: ārsta palīgs.

Tā neatlaidīgi pilnveidojoties, soli pa solim tuvojos sava sapņa piepildījumam. Šobrīd esmu saimniece savā skaistumkopšanas salonā „Mary Cohr Beauty doctor”, kas ir radīts ar īpašu konceptu un personalizētu pieeju katram klientam.  Salonā ir pieejama procedūra ar jaunāko un vienīgo Mary Cohr TechniSpa connection ķermeņa aparātu, kas nu ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu gan personīgā, gan manu klientu skaistuma veidošanā. Vienmēr, ar katru produktu iepazīstos un pārbaudu uz sevis, pirms to izvēlos lietot procedūrām saviem klientiem. Visas Mary Cohr procedūras ir arī manas sejas un ķermeņa ikdienas kopšanas rutīnas neatņemama sastāvdaļa.

Ar savām zināšanām un pieredzi dalos tālāk, piedaloties un vadot seminārus skaistumkopšanas speciālistiem par inovācijām, par produktiem un pareizu ādas kopšanu gan ikdienā, gan svētkos. Lai papildinātu savas zināšanas un uzzinātu, kādas ir jaunākās tendences kosmetoloģijā, ik gadu piedalos Mary Cohr institūta Parīzē rīkotajos mācību semināros, lai pēc tam nodotu iegūtās zināšanas Latvijas speciālistiem darbā ar šo zīmolu. Esmu Mary Cohr zīmola trenere Latvijā.

Galvenais virzītājspēks ir bijis mans sapnis kļūt par labu, prasmīgu un zinošu speciālistu, kas spēj palīdzēt gan profesionāli, gan emocionāli, celt sievietes pašapziņu, dalīties zināšanās. Tāda ir mana būtība un misija.

Man patīk šī profesija, jo varu būt pašas izveidotā harmoniskā vidē, darīt to, kas sniedz baudu un gandarījumu. Vislielāko gandarījumu un motivāciju sniedz mani klienti, kuri pēc procedūras vienmēr laimīgi, apmierināti un smaidīgi pasaka paldies un atgriežas atkal un atkal. Priecājos, ka sievietes saprot, lai būtu kopta un uzturētu skaistumu, tā pamatā ir smags darbs ar sevi un disciplīna.

Uz salonu eju ar prieku un darba procesā ieeju kā citā dimensijā. Gandarījumu rodu sajūtā, kad mana ģimene, cilvēki man apkārt, klienti jūtas labi un es varu šo labsajūtu vairot. Tā ir piederības un māju sajūta, sajūta, ka esi īstajā vietā.

Jāsaka paldies liktenim, ka savā dzīvē satiku uzņēmēju un bijušo Skaistumkopšanas institūta «Mary Cohr» īpašnieci, Kosmetoloģijas koledžas dibinātāju Mariku Ģederti. No viņas ļoti daudz mācījos gan kā no sievietes līderes, gan kā uzņēmējas.

Protams, ka viens no laimīgākajiem mirkļiem manā dzīvē ir manas meitiņas Sofijas piedzimšana.  Jāatzīst, ka nebija viegli apvienot mācības ar rūpēm par mazo Sofiju. Mācībām atlika laiks pārsvarā tikai naktīs. Paldies maniem mīļajiem un tuvajiem, kas mani atbalstīja un palīdzēja. Priecājos, ka savos piecos gados viņa ir kļuvusi par mazu dāmu, kurai arī viss interesē, kas saistīts ar skaistumkopšanu. Spēlējoties, mājiniekiem dažkārt jāiejūtas klienta lomā un jābauda kāda no viņas izdomātajām procedūrām. Bet, dodoties uz kādu pasākumu, ar smaidu vēroju, kā meitiņa cenšas kopēt mani, liekot meikapu, un tad lieti noder mans padoms.

Kopumā atskatoties uz savu karjeru, tad varu teikt, ka galvenie manas izaugsmes stūrakmeņi ir bijuši, mana neizsīkstošā vēlme apgūt arvien jaunas tēmas un smelties jaunas zināšanas, iet līdzi laikam un skaistumkopšanas nozares inovācijām. Mans raksturs neļauj man apstāties un samierināties ar sasniegto – es nepārtraukti meklēju iespējas apgūt ko jaunu savā izvēlētajā un sirdij tuvajā skaistumkopšanas jomā.

%d