KĀ PIETEIKTIES – SOLI PA SOLIM

Kā pieteikties Erasmus programmai?

Pavadīt semestri vai visu gadu citā Eiropas Savienības izglītības iestādē Erasmus+ programmas ietvaros ir diezgan vienkārši. Lūk, soļi, kā pieteikties.

1.solis: Kā pieteikties Erasmus?

Iesniedz SKK administrācijai aizpildītu iesiegumu:

2.solis:

Kad ārvalstu universitāte ir tevi uzņēmusi, mums kopīgi jāizvēlas, kādus priekšmetus studēsi. Ir svarīgi, ka izvēlētie kursi ir pielīdzināmi studijām šeit, lai vari saņemt visus absolvēšanai nepieciešamos kredītpunktus.

Kursi, kurus izvēlēsies, tiks iekļauti mācību līgumā (Learning Agreement), kuru jāapstiprina gan SKK, gan izvēlētajai iestādei.

Informācija par studijām Kauņas lietišķo zinātņu universitātē Lietuvā

Informācija par studijām SMK universitātē Lietuvā (pieteikšanās līdz 1.decembrim)

Informācija par studijām West Attica universitātē Grieķijā (pieteikšanās līdz 15.novembrim)

3.solis

Pirms došanās piedzīvojumā, Erasmus iesaka nokārtot Eiropas veselības karti – http://www.vmnvd.gov.lv/lv/nvd-pakalpojumi/456-evak-karte

4.solis:

Ir dažas lietas, kuras būtu ļoti svarīgi neaizmirst paņemt līdzi. Lai palīdzētu tev tās atcerēties, izveidojām CHECKLIST. Laba ideja ir šo sarakstu izprintēt un laicīgi pārbaudīt visus punktus. Dažas dienas pirms izlidošanas tevi noteikti pārņems patīkams satraukums, dažādas emocijas un iespējams arī stress.

5.solis

Erasmus koordinatoram ārzemju universitātē jāparaksta tavs ierašanās sertifikāts un pēc tam tas jānosūta SKK, lai zinām, ka galamērķī nonāci sveiks un vesels. Pirms atgriešanās Latvijā, tam pašam cilvēkam jāparaksta arī tavs aizbraukšanas sertifikāts, kuru pats atvedīsi mums.

6.solis

Kad būsi atgriezies, tev būs jāizvērtē sava jauniegūtā pieredze ārzemēs un jāiesniedz mums neliels apraksts par to. Ievēro, ka pēdējo Erasmus stipendijas daļu 20% apmērā saņemsi tikai pēc tam, kad būsi iesniedzis valodas OLS atskaiti un Noslēguma atskaiti.

7.solis

Un tikai tavai zināšanai… Kamēr būsi prom, tavs progress tiks pārraudzīts. Ārzemju izglītības iestādes akadēmiskais vadītājs mums sūtīs konfidenciālu vadītāja atskaiti.  

Reizēm studenti saka: “Kas notiek Erasmus, paliek Erasmus”… Kaut arī līdz kādam līmenim tā ir taisnība, atceries, ka mēs zināsim, vai pildi savus akadēmiskos uzdevumus. Atceries šo, pirms apmeklē Erasmus ballītes…

Vēlam tev lielu veiksmi un daudz jautrības,  

SKK administrācija

%d bloggers like this: