VILNIS KĀRKLIŅŠ

Vilnis Kārkliņš

Pieredzes stāsts

Kopš esmu beidzis Starptautisko Kosmetoloģijas koledžu, esmu strādājis Latvijā, Gruzijā uzņēmumā Irina Bibilauri’s Aesthetical-Diagnostic Clinic Tibilisi un Anglijā, kur esmu atvēris savu skaistumkopšanas salonu. Mans mērķis vienmēr ir bijis palīdzēt cilvēkiem ar dažādām ādas problēmām. Kāpēc es mīlu šo profesiju?  Tāpēc, ka tā dod man iespēju padarīt cilvēkus skaistākus un sniegt viņiem pozitīvas emocijas un vislabākās sajūtas. Laikam vislielāko gandarījumu sniedz tas, ka varu būt noderīgs,  to ka palīdzu cilvēkiem un sev. Kopumā par šīs profesijas izvēli  – nejauša dzīves sakritība un vēlme pierādīt Latvijas iedzīvotājiem, ka arī vīrietis var kaut ko tādu iemācīties un būt labs speciālists savā jomā.

Veicu gandrīz pilnīgi visas skaistumkopšanas procedūras izņemot nagu kopšanu. Sākot ar ķermeņa procedūrām un beidzot ar make-up.  Ir sievietes, kas pie manis nāk tikai uz anticelulīta procedūrām vai tikai uz ķermeņa koriģējošām procedūrām. Bet nāk arī, lai relaksētos (topā – šokolādes un karsto akmeņu masāža), koptu sejas ādu.  Kā vīrietis estētiskajā kosmetoloģijā Latvijā es biju pionieris šajā jomā, man bija jāsaskaras ar stereotipiem. Esmu pateicīgs koledžas īpašniecei Marikai par iedrošinājumu man veikt šo soli. Strādājot Anglijā nav nācies saskarties ar stereotipiem, attieksme bija pašsaprotama, jo šajā valstī skaistumkopšanas nozarē strādā vīrieši. Gruzijā ir mazliet savādāk ar stereotipiem, jo šajā valstī ļoti lielu lomu spēlē vīrieša status ģimenē. Vīrs var aizliegt sievietei iet pie vīrieša uz procedūrām. Un sieva nevar iebilst. Vīrieši šeit ir ļoti greizsirdīgi… un ļoti slinki. Salīdzinoši ar Latviju vai Angliju – Gruzijā vīrieši maz apmeklē Estētiskās procedūras, jo uzskata ka tas viņiem nav vajadzīgs.

Sākumā Anglijā pavadīju gandrīz 6 gadus, kur biju atvēris savu Skaistumkopšanas Klīniku “Beauty Clinic TiTi”.  Iegūstot lielu pieredzi estētiskajā kosmetoloģijā. Jo Anglijā dzīvo daudz cilvēki no dažādiem kontinentiem, daudzos semināros guvu jaunu pieredzi. Diemžēl Anglijas estētiskās Kosmetoloģijas diploms nestāv klāt Latvijas izglītības diplomam. Mūsu izglītības programma ir daudz augstākā līmenī. Mūsu speciālisti tiek labāk sagatavoti un spēj palīdzēt labāk tikt galā ar sejas vai ķermeņa problēmām, ar ko griežas pie mums klienti. Līdz ar to iegūstot gan labu izglītību, gan nu jau arī pieredzi.

Biju plānojis realizēt ideju par Kosmetoloģijas Koledžas atvēršanu Gruzijā. Bet šaubos vai  birokrātijas dēļ to izdosies realizēt. Pēc pāris Gruzijā pavadītajiem gadiem šobrīd esmu atgriezies Anglijā un turpinu strādāt Estētiskajā Kosmetoloģijā un palīdzēt cilvēkiem būt skaistiem un laimīgiem.

%d